All-on-4® implantáty v Bratislave

S pribúdajúcim vekom vznikajú viaceré komplikácie so zubami, z ktorých najčastejším je strata zubov. S pokrokom v zubnej technológii sa dá tento problém vyriešiť. S novšími a modernejšími implantátmi na trhu sa tradičné zubné protézy stávajú postupne minulosťou. Ak máte záujem sa dozvedieť viac o tejto téme, čítajte ďalej.

Čo sú all-on-4® implantáty?

Zubné implantáty All-on-4® poskytujú dlhodobú možnosť nahradiť a zrekonštruovať chýbajúce zuby, ak pacient stratil všetky alebo väčšinu zubov v jednej alebo obidvoch čeľustiach. Vďaka strategickému umiestneniu každého implantátu z hľadiska vzdialenosti, uhla a hĺbky, môže štruktúra All-on-4® podporiť celý oblúk nových zubov s použitím len štyroch implantátov.

Vo väčšine prípadov, keď pacient podstúpi liečbu All-on-4®, je orálny chirurg schopný vykonať všetky požadované implantáty v jednom sedení. Názov „all-on“ sa používa na opísanie tohto typu postupu vzhľadom na to, že celá zubná protéza je pripojená k 4 alebo 6 zubným implantátom.

Na základe typu zubnej protézy, potrebuje pacient len 4 alebo 6 zubných implantátov, namiesto jedného implantátu pre každý zub, čo by zvyčajne vyžadovalo 6-10 implantátov na čeľusť.

Pozrite si video – All-on-4 implantát

All-on-4 implantáty – pred a po

nasadenie all on 4 implantatu

Máte záujem o All-on-4® riešenie?

Ak si chcete rezervovať termín s naším implantológom, vyplňte prosím tento formulár alebo nám zavolajte na +421 918 100 022.


  Ochrana osobných údajov
  Súhlasím so spracovaním osobných údajov v súlade s nariadením GDPR a zákonom o ochrane osobných údajov. Bližšie informácie nájdete vo Vyhlásení o spracovávaní osobných údajov.

  Kedy sú All-on-4® implantáty odporúčané?

  Zubný implantát All-on-4®, ako aj jeho alternatívy All-on-6, sa zvyčajne odporúčajú pacientom, ktorí stratili väčšinu alebo všetky zuby v jednej alebo obidvoch čeľustiach, buď kvôli nehodám, alebo zubným kazom.

  Aký je rozdiel medzi All-on-4® a štandardnými implantátmi?

  All-on-4 implantáty sa líšia od bežných implantátov tým, že na podporu celého oblúka sa používajú len 4 implantát, pričom pôvodne bolo potrebných 6 až 10 implantátov na udržanie pevnej štruktúrnej integrity celej klenby.

  Miesto ich umiestnenia v pacientovej čeľusti sa líši od bežných implantátov, pretože sú umiestnené v rôznych uhloch, vzdialenostiach a hĺbkach, aby sa zabezpečila maximálna stabilita. Keďže sa pri zákroku All-on-4® používajú len 4 implantáty, je to oveľa menej invazívne pre pacientov, čo umožňuje oveľa rýchlejšie zotavenie a hojenie.

  Aký je rozdieľ medzi All-on-4® a All-on-6 dentálnymi implantátmi?

  Ako názov napovedá, rozdiel spočíva jednoducho v požadovanom počte implantátov pre každý typ liečby. Pri liečbe All-on-4® chirurg umiestni 4 implantáty, zatiaľ čo pri liečbe All-on-6 chirurg umiestni 6 implantátov do čeľuste pacienta. Čím viac implantátov sa použije, tým stabilnejšia a silnejšia je štrukturálna integrita nových zubov, nakoľko sa tlak distribuuje na viac implantátov a tým sa rovnomerne prenáša na samotnú čeľusť.

  Nemožno však povedať, že čím viac implantátov je použitých, tým lepšie pre pacienta. Jednou z hlavných požiadaviek na zubné implantáty vo všeobecnosti je to, že čeľusť musí mať dostatok kostnej štruktúry a sily na podporu implantátov, ktoré v nej majú byť umiestnené.

  Čím viac implantátov musí byť umiestnených, tým viac kosti musí byť k dispozícii na ich podporu. Preto typ liečby, ako je All-on-6, môže vyžadovať rekonštrukciu kosti alebo augmentáciu kosti. Faktory, ktoré ovplyvňujú dostupné možnosti pre každého daného pacienta sú: anatomická štruktúra čeľuste, hustota kosti a všeobecné zdravotné aspekty, ako je cukrovka, osteoporóza, užívanie alkoholu a ďalšie.

  Ktorý z nich je pre vás tou správnou voľbou? Na túto otázku neexistuje jednoznačná všeobecná odpoveď ohľadne typu liečby, pretože závisí od mnohých individuálnych faktorov a situácie pacienta. Počas úvodnej konzultácie s našim zubným lekárom bude otázka voľby podrobne rozobraná, pričom Vám lekár predstaví niekoľko možností, aby ste dosiahli tie najlepšie výsledky a mohli sa znova krásne usmievať.

  Aké sú benefity All-on-4® riešenia?

  • Tento postup zriedkavo vyžaduje augmentáciu kosti
  • Kratší čas liečby v porovnaní s tradičnými implantátmi
  • Menej invazívna chirurgia
  • Procedúra vyžaduje menej návštev, nakoľko všetky implantáty sú umiestené pri jednom sedení
  • All-on-4® implantáty vám dovolia opäť jesť čokoľvek máte radi
  • All-on-4® implantáty ponúkajú pevné riešenie zubnej protézy, rozlúčte sa so snímateľnou náhradou
  • Dočasný mostík môže byť namontovaný v priebehu niekoľkých dní po začatí liečby
  • Konečná protéza môže byť zvyčajne namontovaná do 3-6 mesiacov, na rozdiel od 6-9 mesiacov pri klasickej liečbe

  Aké kroky zahŕňa All-on-4® a All-on-6 liečba?

  Konzultácia a príprava plánu liečby

  Pri prvej návšteve zubného lekára bude pripravený 3D röntgen, aby sme sa dozvedeli viac o vašej aktuálnej situácii v oblasti zubného zdravia. Na základe röntgenu a odbornej konzultácie si bude zubný lekár schopný vytvoriť predstavu o tom, ktorý typ „all-on“ procedúry je pre vás najlepší. Na základe týchto zistení vám predstavíme niekoľko možností, ako najlepšie nahradiť chýbajúce zuby. V prípade, že máte akékoľvek otázky, nemusíte sa báť a smelo sa ich opýtajte vášho zubného lekára. Všetky vám budú náležite zodpovedané.

  Chirurgická fáza – Implantácia

  V deň plánovaného termínu implantácie sa zostávajúce zuby vyberú a implantáty sa nasadia počas jedného sedenia. V All-on-4® liečebnom pláne budú umiestnené dva implantáty do prednej časti úst a dva implantáty budú umiestnené v zadnej časti úst.

  Po chirurgii – dočasné náhrady

  Po úspešnom chirurgickom zákroku bude zubný lekár sledovať priebeh hojenia rán. Vo väčšine prípadov môže byť dočasná protéza namontovaná do 7 dní od umiestnenia implantátov. Pred montážou dočasného riešenia vykoná zubný lekár zodpovedný za protézu niekoľko testov, aby sa zabezpečilo, že sú implantáty umiestnené správne a že celá štruktúra má dostatočnú stabilitu.

  Nasadenie permanentných protetík

  Približne 2-6 mesiace po umiestnení implantátov, by mala byť vaša čeľusť pripravená na prijatie mostíka alebo pevnej zubnej protézy. Tento čas sa líši od pacienta k pacientovi, pretože je vysoko závislý od viacerých faktorov. Pri pravidelných kontrolných vyšetreniach bude zubár schopný presne povedať, kedy nastal čas, aby ste dostali konečnú zubnú protézu.

  Údržba a následná starostlivosť

  Potom, čo ste úspešne podstúpili všetky kroky v liečbe, je vašou povinnosťou zabezpečiť dlhodobú životnosť pre vaše nové zubné implantáty a pevnú protézu. S pravidelnými návštevami zubného lekára a dentálnej hygieny zabezpečíte, že vaše zuby budú v dobrom stave, pričom budete dostávať informácie o tom, ako sa najlepšie starať o nový úsmev.