Bielenie zubov: Aké sú možnosti v bielení zubov?

Bielenie zubov v Bratislave - článok blog

Zuby nemožno vnímať len z funkčného hľadiska. Majú aj významný spoločenský efekt. Pekné a biele zuby chce mať preto každý. Stomatológovia priznávajú, že bielenie zubov patrí k najvyhľadávanejším procedúram, no rovnako dodávajú, že nie vždy si ľudia zvolia správnu cestu.

Domáce nie je vždy najlepšie

Domáce koláče, buchty, jaterničky aj pálenka. Keď sa povie, že je niečo domáce obvykle to znamená poctivú kvalitu. Až do momentu, ak ide o domáce bielenie zubov. V tomto prípade nemožno ani náznakom hovoriť o kvalite.

Mnoho ľudí, ktorí končia u stomatológa s poškodenými zubami, nakoniec priznajú, že si ich skúšali vybieliť. Často prichádzajú na rad lacné riešenia, ktoré dokážu jedine zbrúsiť sklovinu štýlom šmirgľa. To však oslabuje samotné zuby a vytvára priestor na vyššiu kazivosť, poškodenie skloviny a vytúžené biele zuby aj tak neprichádzajú.

ikona telefón

Chcete mať krásne biele a zdravé zuby?

Príďte k nám.

Problém domáceho mechanického bielenia zubov

Domáce prípravky na bielenie sú najčastejšie založené na mechanickom bielení zubov. Je pravda, že zuby strácajú belosť vďaka stravovacím návykom, ako dôsledok fajčenia, pitia sladkých nápojov, či alkoholu. Avšak mechanické čistenie znamená zníženie odolnosti skloviny. Navyše nejde iba o zuby. Poškodiť si môžete aj ďasná, zubné krčky a samotný efekt bielenia je len minimálny. Za stratu zdravého chrupu sa to naozaj neoplatí.

Problém domáceho chemického bielenia zubov

Ďalšou kapitolou domáceho bielenia zubov je bielenie chemické. Je až zarážajúce, ako sa snažia ľudia chrániť pred chémiou v strave a často si ju pustia do úst pri bielení. Riskujete trvalé poškodenie zubov.

Zverte sa do rúk odborníkom

Zuby nie sú ako vlasy, že s nimi môžete experimentovať a meniť farby a dokonca aj v prípade, že sa poškodia, tak dorastú. Pri zuboch je situácia iná. Poškodená sklovina sa neobnoví, a ak zubom ublížite, môže to mať závažné negatívne zdravotné dôsledky. Ak preto zisťujete, že vaše zuby strácajú lesk, neváhajte sa obrátiť na zubného špecialistu, ktorý sa venuje bieleniu zubov. Hoci aj v prípade ambulantného bielenia sa môže používať kombinácia chemického a mechanického bielenia, je citlivo nastavená, pod odborným dohľadom, neškodná k zubom, ale s maximálnym bieliacim efektom.

Bieleniu by mala predchádzať konzultácia

Pri prípravkoch z internetu a babských radách chýba jedna dôležitá vec. Konzultácia vašich zubov s odborníkom. Len kvalifikovaný dentista vie posúdiť stav vášho chrupu, aj adekvátne možnosti na bielenie skloviny. Nepodceňte preto konzultáciu s odborníkom. Nielenže sa vyhnete poškodeniu zubov, ale pomôže vám nájsť najlepší možný spôsob, ako mať zuby zdravé a poradí vám najvýhodnejší možný spôsob na bielenie.

Poradiť sa s lekárom a navštíviť dentálnu hygienu je vždy lepší prístup k zubom, ako veriť reklamným prípravkom, či domácim radám. Zubár zaručí, že budete mať belšie zuby, ale bez ich poškodenia.

Volajte: 0918 100 022