Čo je dentálna cysta?

Cysta je útvar, ktorý je lokálne ohraničený a býva vyplnený tekutinou. Takéto útvary znepríjemňujú život pacienta, prípadne zasahujú do estetickej zóny. Odstraňujú sa u nás použitím lokálnej anestézy. Ide teda o bezbolestný zákrok, ktorý trvá v priemere 45 min.

Po odstránení tieto útvary zasielame na histológiu, aby boli bližšie analyzované. Takto vieme presne určiť, o akú diagnózu ide. Vďaka tomuto vyšetreniu vieme tiež vylúčiť podozrenie malignity.

Odstránenie cysty - zubár a pacientka Dental Clinic

Najčastejšie sa augmentácia používa, keď pacient prišiel o stoličky a tie chce nahradiť zubným implantátom. V tomto mieste je po extrakcii zubu málo kosti a vďaka dostavbe kosti sme schopní kosť doplniť a docieliť tak to, aby implantát v danom mieste pevne držal. Ďalšími dôvodom, kedy je tento zákrok potrebný je strata kosti v dôsledku neliečeného ochorenia ďasien alebo po tom, čo pacient utrpel úraz.

Potrebujete termín na odstránenie dentálnej cysty?

Ak by ste si radi rezervovali termín s naším chirurgom, vyplňte prosím tento formulár alebo nám zavolajte na +421 918 100 022.


    Ochrana osobných údajov
    Súhlasím so spracovaním osobných údajov v súlade s nariadením GDPR a zákonom o ochrane osobných údajov. Bližšie informácie nájdete vo Vyhlásení o spracovávaní osobných údajov.