Preventívna zubná prehliadka: Všetko, čo potrebujete vedieť

Preventívna prehliadka zubná Bratislava

Pravidelná každoročná prehliadka chrupu u zubára vám môže usporiť nielen značnú sumu peňazí, ale predovšetkým ochráni vaše zdravé zuby. Aj u nás v City Dental Clinic pozorujeme, že pravidelné prehliadky sú najspoľahlivejšou cestou, ako predísť bolestiam zubov a hlavne bolestivým zákrokom. Počas roka si lekár všimne zmeny a stihne zakročiť, skôr ako by boli bolestivé. Zubná prehliadka sa preto rozhodne oplatí.

Čo je preventívna zubná prehliadka?

Ide v podstate o  preventívnu prehliadku u lekára, akurát namiesto celého tela vám stomatológ poriadne preklepne zuby, ďasná a celú ústnu dutinu. Preventívna prehliadka u zubára obsahuje vyšetrenie stavu chrupu, slizníc, mäkkých tkanív čeľustí a ústnej dutiny. Pri pacientoch, ktorí majú zubné náhrady, prebieha aj ich kontrola.

Súčasťou preventívnej prehliadky je aj usmernenie k zubnej hygiene, ak si zubár všimne na chrupe jej nedostatky. V prípade potreby stomatológ súčasne odstráni povlak, zubný kameň, ošetrí aj malý zubný kaz. Súčasťou prehliadky je aj  určenie indexu kazovosti chrupu a určenie indexu krvácajúcej papily, ktorá slúži na vyšetrenie stavu ďasna.

Ako často absolvovať zubnú prehliadku

Toto odporúčanie sa rôzni vzhľadom na vek. Vo všeobecnosti platí, že kalendár zubných prehliadok by mal byť stanovený nasledovne:

  • Deti a dospelí dvakrát ročne.
  • U tehotných žien je vhodné absolvovať zubnú prehliadku na začiatku a na konci tehotenstva.

Pri dodržaní týchto časových intervalov, by ste sa mali vyhnúť bolestivým a problematickým ochoreniam zubov.

 

Potrebujete preventívnu prehliadku?

Príďte k nám.

Objednať sa na preventívnu prehliadku

 

V roku 2020 vám prehliadku odpustia

Kvôli pandémii koronavírusu nemusíte za rok 2020 absolvovať preventívnu prehliadku a nestratíte príspevok na ošetrenie zubov ani benefity. Dohodli sa tom všetky tri zdravotné poisťovne – Union, Dôvera, Všeobecná zdravotná poisťovňa. V minulosti platilo, že v prípade neabsolvovania zubnej prehliadky si v ďalšom roku štandardné stomatologické ošetrenie hradíte sami.

V roku 2021 ho však zdravotné poisťovne preplatia v rovnakej výške, či ste prehliadku v roku 2020 absolvovali alebo nie. No pre vaše zuby je rozhodne lepšie, ak prehliadku absolvujete. Preto, ak ste pre pandémiu tento rok odložili zubnú prehliadku, objednajte sa na ňu začiatkom roka čím skôr aj v City Dental Clinic. Predídete tak možnému zhoršeniu stavu vášho chrupu.

Navštívte nás a strach zo zubára sa stane minulosťou.

Tešíme sa na Vašu návštevu.

Zarezervujte si termín
grafika zubu
Volajte: +421 918 100 022