Fazety – City Clinic Bratislava

Fazety

Prajete si mať “Hollywoodsky” úsmev?

Fazety sú potom správna voľba pre Vás!

U nás ich môžete mať za bezkonkurečnú cenu pri zachovaní vysokej kvality s výrobou už za 2 dni. V City Dental Clinic fazety individuálne prispôsobíme pacientovi, aby nebolo možné rozlíšiť farbu a tvar od prirodzených zubov. 

Fazeta (nazývaná aj ako fazetová korunka) sa využíva na prekryv prednej časti zubov, čím vieme skorigovať geneticky nedokonalý chrup. Voľným okom nie je rozpoznateľná od zuba, takže je ideálna na zakrytie estetických nedokonalostí akými sú napíklad:

  • postavenie, tvar a veľkost zubov,
  • farba a nerovnosti povrchu zubov,
  • korigovanie medzier a menších defektov.

Sú vyrábané z rôznych materiálov, najviac estetické sú keramické fazety.

Komplexné stomatoprotetické vyšetrenie a návrh na ošetrenie  10 EUR
Keramická fazeta (odtlačky v cene)  230 EUR

Kompletný cenník nájdete TU!

Ako sa to robí?

Pred samotným zákrokom,  lekár skontroluje a spolu s Vami skonzultuje tvar, dĺžku a farbu zubov, aby bol želaný výsledok čo najlepší. Následne pripraví zuby na osadenie faziet a zhotoví odtlačky, ktoré budú slúžiť pre ich výrobu.

V laboratóriu sú fazety individuálne vyrobené pre každého pacienta, prispôsobí sa aj farba a tvar, takže sú rovnaké ako Vaše zuby. Väčšinou sa vyrábajú fazety na predné zuby. Vďaka nášmu partnerskému laboratóriu trvá vyrobenie faziet krátky čas. Zároveň vieme počas procesu  flexibilne urobiť akékoľvek potrebné zmeny.

Na ďalšom sedení sú v ambulancii tieto vyrobené fazety nafixované – nalepené, čím prinášajú okamžitý výsledok. Fazeta je zafixovaná napevno, v prípade potreby odstránenia je toto možné len zbrúsením.

dental-2036945_1280
tooth-2068131_1920