Kvalitné biele zubné výplne, ktoré vydržia | City Dental Clinic

Výplne

Zarezervujte si u nás termín a my Vám zubné kazy ošetríme najkvalitnejšími výplňami, na ktoré poskytujeme až 3 ročnú záruku.

Zubné kazy sa začali u ľudí vo veľkom objavovať so zavedením cukru do jedálnička. Veľké množstvo škodlivých baktérií totiž potrebuje ku svojmu prežitiu práve cukor. Pri metabolickom rozklade cukru baktériami vznikajú kyseliny, ktoré významne podporujú vznik zubného kazu. Zubný kaz sa nevytvára len na povrchu zuba ale postupne preniká až do jeho vnútra. Najlepšou zbraňou proti zubným kazom je prevencia prostredníctvom dodržiavania správnej hygieny. Ak sa už však kaz prejaví, je dobré ho čo najskôr odstrániť a nahradiť výplňou.

Výplne predstavujú rozsiahlu kapitolu v stomatológii. V dnešnej dobe existuje veľké množstvo výplňových materiálov.Na našej klinike používame materiály, ktoré sú maximálne estetické a kvalitné. Hlavným cieľom výplní je nahradiť deštruované a chýbajúce zubné tkanivo. Pomocou výplne sa dá taktiež esteticky vylepšiť chrup napríklad pri výmene starých a opotrebovaných výplní za nové a esteticky viac vyhovujúce výplne.

 V súčasnosti sa najviac používajú nasledovné výplňové materiály:

  • amalgám – je jedným z najdlhšie použivaných materiálov v stomatológii, odporúča sa najmä na zadné zuby, keďže nie je veľmi atraktívny z estetického hľadiska kvôli svojej tmavej farbe. Taktiež je pri jeho aplikácii potrebné odvŕtať značnú časť zuba kvôli dostatočnému uloženiu. Jeho výhodou je nižšia cena v porovnaní s ostatnými výpĺňovými materiálmi. Na našej klinike amalgámovú výplň nepoužívame nakoľko sa skladá z veľkej časti z ortute.
  • kompozitné výplne – sú v súčasnosti najpoužívanejším materiálom v stomatológii. Pri ich aplikácii je potrebné stráviť viac času a sú o niečo drahšie ako napr. amalgámové výplne, ale výsledný estetický kvalitatívny efekt je neporovnateľne vyšší.
  • skloionomérne výplne –  na rozdiel od kompozitných výplní sú ľahšie spracovateľné a nevyžadujú vlhké prostredie. Majú však menšiu mechanickú odolnosť a nevynikajú prílišnou estetikou. Preto ich odporúčame aplikovať skôr na zadné zuby.
  • inlaye/onlaye –  sú pevné keramické materiály, ktoré sa vyrábajú v zubnom laboratóriu tak, aby neboli rozpoznateľné od prirodzeného zuba a ktoré sa používajú pri oprave veľkých dutín po odvŕtaní zuba.

Ako sa to robí u nás v City Dental Clinic?

  •  najprv stomatológ dôkladne vyšetrí ústnu dutinu, aby mohol určiť správnu diagnózu,
  • s ohľadom na pohodlie a komfort pacienta môžeme podať lokálnu anestézu, aby pri ošetrení pacient necítil žiadnu bolesť,
  • v prípade kazu sa najprv odvŕta časť postihnutého zuba a odstráni sa infikované tkanivo,
  • následne sa aplikuje kompozit (biela výplň) do kavity,
  • vytvrdnutie výplne prostredníctvom polymerizačnej lampy,
  • nakoniec sa výplň doartikuluje (upraví,aby neprekážala pacientovi).
Fotokompozit jednoplôšková frontálna výplň  30 EUR
Fotokompozit dvojplôšková frontálna výplň  35 EUR
Fotokompozit trojplôšková frontálna výplň  40 EUR
Fotokompozit jednoplôšková distálna výplň  45 EUR
Fotokompozit dvojplôšková distálna výplň  50 EUR
Fotokompozit trojplôšková distálna výplň  66 EUR
Skloinomerná výplň  15 EUR

Kompletný cenník nájdete TU!

zahnreinigung-1514693_1920
dentist-1864921_1920
IMG-20170719-WA0000
Spectrum_family_dentistry_raleigh