Strach dieťaťa zo zubára

Strach detí zo zubára

Strach je v život ohrozujúcich situáciách veľmi dôležitá emócia, ktorá nás má chrániť a usmerňovať naše kroky. Žijeme však v dobe, kedy už deti žijú v iracionálnych a permanentných strachoch, ktoré ich i náš život strpčujú a veľmi obmedzujú. Dnes je detských zubárov, ktorí poskytujú služby deťom ako šafranu a pritom všetci vieme, aké dôležité je venovať sa zubom od útleho detstva. Dôvod? Práca s detským pacientom je veľmi špecifická. Vyžaduje okrem zubárskej zručnosti i porozumenie detskej duši a veľkú dávku empatie a trpezlivosti. Nie každý zubár tieto schopnosti má.

Ďalšou témou je fakt, že deti sa zubárov boja a aj bežná preventívna prehliadka je pre mnohých skutočným stresom. Pravidelná starostlivosť a prehliadky u zubára však majú za výsledok perfektný stav chrupu a vybudovaný návyk pravidelnej kontroly u zubára.

Všetky emócie, ktoré dieťa zažíva, hlavne v prvých rokoch života, sú vlastne reakciou a zrkadlom emócií, ktoré vníma u svojich rodičov a hlavne matky (a to už v prenatálnom štádiu). Preto pozrite sa na svoje strachy, obavy… Aké to bolo u vás, keď ste boli dieťa? Čoho ste sa báli a čoho sa bojíte i dnes? Aké ste mali tehotenstvo a pôrod? Nie ste to práve vy, kto je viac prestrašený ako dieťa?

Rodičia často krát riešia svoje deti a veľakrát stačí zmeniť niečo vo vlastnom živote či pocitovom vnímaní a problémy detí sa ako švihnutím čarovného prútika rozplynú. Pri individuálnej práci s detským klientom vždy spolupracuje psychológ s rodičmi, aby bol efekt odstránenia strachu zo zubára rýchlejší.

Navštívte nás a strach zo zubára sa stane minulosťou.

Tešíme sa na Vašu návštevu.

Zarezervujte si termín
grafika zubu
Volajte: +421 918 100 022