Mikroskopická stomatológia mení doterajšie spôsoby stomatológie a prináša najvyššiu možnú precíznosť a presnosť do našej každodennej praxe. Veľké zväčšenie poskytuje našim lekárom tú najvyššiu ostrosť videnia, či už ide o endodontické, protetické a i iné stomatologické zákroky. Pri pohľade do úzkych kanálikov alebo tiež pri snahe identifikovať tie najmenšie zubné praskliny je mikroskop priam nevyhnutný.

Zubný mikroskop nám poskytuje 400 x lepšiu vizuálnu presnosť ako voľné oko, a až 300 x viac vizuálnych informácií ako typická zubná lupa. Toto zväčšenie lekárovi umožňuje komplexný pohľad na celé ošetrované prostredie, vďaka ktorému Vám dokáže poskytnúť to najkvalitnejšie možné ošetrenie.

 

Väčšie zväčšenie sa stáva čoraz dôležitejším faktorom ako štandard starostlivosti v vysokokvalitnej zubnej starostlivosti. 

 

Aké sú hlavné výhody mikroskopického ošetrenia?

  • Presnejšia viditeľnosť v miestach, kde zubná lupa či voľné oko nestačia
  • Najkvalitnejšia možná diagnostika
  • Zvýšenie kvality ošetrení
  • Zvýšenie úspešnosti liečby
  • Zvýšenie predikcií na kazivosť a iné dentálne problémy
  • Miniinvazívny prístup

Kedy používame mikroskop?

Mikroskopická endodoncia

Mikroskop má asi najzásadnejší význam pri práci s koreňovými kanálikmi – endodoncii. Endodoncia pod mikroskopom predstavuje zväčšenie operačného poľa – teda miesta ošetrenia, až 40-násobne, čo umožňuje dôkladnejšie a bezpečnejšie vyčistenie a celkové ošetrenie koreňového systému. Mikroskopické endodontické ošetrenia dokážu často zachrániť aj inak neošetriteľné zuby.

Diagnostické využitie

Vďaka mikroskopu môžeme odhaliť praskliny voľným okom neviditeľné a získať komplexné “dáta” priamo zo zubov, ktoré zvyšujú šance na ich včasnú záchranu.

 

Zubný mikroskop využívame aj v mikrochirurgii, pri parodontologických operáciách, pri plombovaní ale i v samotnej protetike.

Otváracie hodiny

Pondelok
08:00 - 20:00
Utorok
08:00 - 20:00
Streda
08:00 - 20:00
Štvrtok
08:00 - 20:00
Piatok
08:00 - 17:00

Sobota
08:00 - 17:00
Nedeľa
Zatvorené
Sviatky
Podľa dohody
Máte nejaké otázky?
Potrebujete poradiť?