Vďaka modernej zubnej protetike dokážeme plnohodnotne nahradiť chýbajúci zub, prípadne aj celé zuby. Určite ste už počuli o zubných korunkáchmostíkoch alebo snímateľných zubných protézach. Tieto protetické riešenia majú nielen funkčný, ale aj estetický význam. Ak si myslíte, že by vám zubná protetika mohla pomôcť, konzultujte toto riešenie so zubárom, ktorý vám odporučí najvhodnejší spôsob riešenia vášho problému.

Druhy zubných náhrad

Zubné náhrady sa rozdeľujú na fixné a snímateľné. Už zo samotného názvu je vám určite zrejmý rozdiel.

Fixné zubné náhrady

Fixná zubná náhrada je pevne spojená so zdravými zubami, nie je možné ju snímať. Do tejto skupiny patria:

  • Zubné korunkysú fixné zubné náhrady, ktoré sú pevne pripojené na zubnom tkanive. Používame ich v  prípadoch, keď je kaz na zube príliš veľký a obyčajná výplň v ňom nebude držať. Zároveň je veľká pravdepodobnosť, že zvyšná časť zuba môže prasknúť. Vtedy sa odporúča zub obrúsiť a nasadiť naň korunku. Tá mu zabezpečí dlhú trvácnosť.
  • Zubné fazety – predstavujú protetickú náhradu, ktorá vyzerá ako polokorunka a je pripevnená k prednému povrchu zubov, aby zlepšila celkový vzhľad úsmevu pacienta.
  • Zubné mostíkysú fixné zubné náhrady, ktoré nahrádzajú tri alebo viac chýbajúcich zubov. Zuby sa na oboch stranách medzery obrúsia a použijú sa ako piliere pre mostík. Ten po nasadení efektívne nahrádza chýbajúce zuby.
  • Implantáty – slúžia ako náhrada chýbajúceho zuba alebo ako opora pre zubné protézy. V rámci tohto riešenia môžeme hovoriť o klasickom implantáte, All-on-4 a All-on-6 implantátoch.

Snímateľné zubné náhrady

Ak máte záujem o vyberaciu protézu, potom je pre vás najvhodnejším riešením práve snímateľná náhrada. Výhodou je, že ju môžete opätovne vyberať. Avšak obvykle nedosahuje kvalitatívnu úroveň fixných náhrad z hľadiska funkčnosti aj estetiky, čo je jej nevýhoda. Snímateľné náhrady rozdeľujeme na:

  • Celkové náhrady – sú v ústach položené v prípadoch, keď pacient stratil všetky zuby.
  • Čiastočné náhrady – bývajú upevnené na zvyšných zuboch, ktoré pacientovi ešte ostali. Nahrádzajú teda stratené zuby.

Najčastejšie otázky našich pacientov

Rezervovať termín na konzultáciu s odborníkom na našej klinike si môžete telefonicky na +421 918 100 022, e-mailom alebo vyplnením formulára nižšie.

Ceny našich služieb môžete nájsť v našom cenníku.

Rozhodnutie, aký typ zubnej protézy je pre vás vhodný záleží od viacerých faktorov, preto nie je možné povedať, ktoré riešenie je lepšie. Každá zubná náhrada má svoje využitie. Výber zubnej náhrady a jej aplikovanie tiež závisí od stavu pacientovho chrupu. Nie každý totiž spĺňa podmienky pre aplikovanie zubného mostíka, či fixnej náhrady. Preto je prvým krokom konzultácia s odborníkom na našej klinike.

Napíšte nám

Nechajte nám telefónne číslo alebo email,
kontaktujeme vás
Polia označené * sú povinné
Vyhlásenie o spracovaní osobných údajov
Podmienky a záruky poskytovania zdravotnej starostlivosti
Ďakujeme za odoslanie formulára. Náš tím Vás bude kontaktovať do 24 hodín počas pracovných dní.
alebo nám zavolajte

Otváracie hodiny

Pondelok
08:00 - 20:00
Utorok
08:00 - 20:00
Streda
08:00 - 20:00
Štvrtok
08:00 - 20:00
Piatok
08:00 - 17:00

Sobota
08:00 - 17:00
Nedeľa
Zatvorené
Sviatky
Podľa dohody
Máte nejaké otázky?
Potrebujete poradiť?