Vďaka modernej zubnej protetike dokážeme plnohodnotne nahradiť chýbajúci zub, prípadne aj celé zuby. Určite ste už počuli o zubných korunkách, mostíkoch alebo snímateľných zubných protézach. Tieto protetické riešenia majú nielen funkčný, ale aj estetický význam. Ak si myslíte, že by vám zubná protetika mohla pomôcť, konzultujte toto riešenie so zubárom, ktorý vám odporučí najvhodnejší spôsob riešenia vášho problému.

Druhy zubných náhrady

Zubné náhrady si môžeme rozdeliť na fixné, medzi ktoré patria korunky, fazety a mostíky, a  snímateľné náhrady.

  • Zubné korunkysú fixné zubné náhrady, ktoré sú pevne pripojené na zubnom tkanive. Používame ich v  prípadoch, kedy je kaz na zube príliš veľký a obyčajná výplň na ňom nebude držať. Zároveň je veľká pravdepodobnosť, že zvyšná časť zubu môže prasknúť. Vtedy sa odporúča zub obrúsiť a nasadiť naň korunku. Tá mu zabezpečí dlhú trvácnosť.
  • Zubné fazety – Predstavujú protetickú náhradu, ktorá vyzerá ako polokorunka a je pripevnená k prednému povrchu zubov, aby zlepšila celkový vzhľad úsmevu pacienta.
  • Zubné mostíkysú fixné zubné náhrady, ktoré nahrádzajú dva alebo viac chýbajúcich zubov. Zuby sa na oboch stranách medzery obrúsia a použijú sa ako piliere pre mostík. Ten po nasadení efektívne nahrádza chýbajúce zuby.
  • Snímateľné náhradyAk má pacient záujem o vyberaciu protézu, potom je pre neho najvhodnejším riešením práve snímateľná náhrada. Poznáme dva druhy snímateľných náhrad. Sú to celkové náhrady, ktoré sú využité v prípadoch, kedy pacient stratil všetky zuby alebo čiastočné náhrady, ktoré bývajú upevnené na zvyšných zuboch, ktoré pacientovi ešte ostali.

Zubná protetika v City Dental Clinic Bratislava

Neviete, či je pre vás správnym riešením korunka, mostík alebo snímateľná náhrada? Poraďte sa s našim odborným personálom, ktorý vám ochotne vysvetlí najvhodnejšie riešenie pre vás. Rezervujte si teraz termín na konzultáciu. Zavolajte nám alebo vyplňte formulár nižšie.

Otváracie hodiny Pondelok: 8:00 – 17:00
Utorok: 8:00 – 19:00
Streda: 8:00 – 17:00
Štvrtok: 8:00 – 19:00
Piatok: 8:00 – 17:00
Sobota: po dohode
Navštívte nás a strach zo zubára sa stane minulosťou.

Tešíme sa na Vašu návštevu.

Zarezervujte si termín
grafika zubu
Volajte: +421 918 100 022