Liečba koreňových kanálikov

Liečba koreňových kanálikov má veľa výhod, pričom hlavným účelom je pokus eliminovať bolesť a ďalšie problémy, ako je citlivosť alebo nepohodlie, riešením zdroja zápalu. Ak bude liečba úspešná, ochráni Vaše celkové zdravie, pretože neošetrená zubná infekcia môže viesť k nebezpečnejším problémom, ako sú abscesy alebo dokonca sepsa.

Liečba koreňových kanálikov má za cieľ záchranu prirodzeného zuba, čo je vždy výhodnejšie ako jeho vytrhnutie. Aj keď existujú rôzne spôsoby, ako účinne a esteticky nahradiť chýbajúci zub, mala by to byť vždy posledná možnosť, ktorú si zubný lekár vyberie až keď bude zrejmé, že zub už nie je možné zachrániť.

Pozrite si ako prebieha zákrok Enedodoncia

Potrebujete termín na ošetrenie kanálikov?

Ak by ste si radi rezervovali termín alebo máte na nás otázky, zavolajte nám alebo vyplňte formulár nižšie

Mobil: +421 918 100 022.

Nezáväzný kontaktný formulár

  Ochrana osobných údajov
  Súhlasím so spracovaním osobných údajov v súlade s nariadením GDPR a zákonom o ochrane osobných údajov. Bližšie informácie nájdete vo Vyhlásení o spracovávaní osobných údajov.

  Kedy je potrebné ošetrenie koreňových kanálikov?

  Liečba koreňových kanálikov alebo terapia koreňových kanálikov – je požadovaný stomatologický zákrok, keď je zapálené alebo infikované mäkké vnútorné tkanivo zuba. Môže k tomu dôjsť v dôsledku kazu, keď sa zub začne štiepať, praskať, pri inom poranení zubu, alebo dokonca v dôsledku nepretržitých zubných zákrokov na tomto zube. Liečba koreňových kanálikov je veľmi často uskutočniteľnou a dokonca praktickou metódou záchrany zuba a prevenciou pred extrakciou zuba.

  Prečo rovno nevytrhnúť zub?

  Liečba koreňových kanálikov spočíva v odstránení poškodeného mäkkého vnútorného tkaniva zubu, vyčistení a dezinfekcii zostávajúceho zuba a následnom vyplnení a zapečatení zuba.

  Dôvod na záchranu zuba pomocou ošetrenia koreňových kanálikov je ten, že i odumretý prírodný zub ponúka v ústach výhody oproti umelej náhrade. Môže napríklad pomôcť ukotviť ďalšie susedné zuby a môže byť tiež potrebný pri nastavovaní mostíka, kde je medzi dvoma prírodnými zubami pripevnený umelý zub.

  Endodoncia v City Dental Clinic v Bratislave

  Kedy je extrakcia jedinou možnosťou?

  Váš zubár niekedy nemôže zub zachrániť a je potrebné ho odstrániť. Môže to byť tak, ak máte veľmi veľký kaz, ktorý príliš narušuje štruktúru vášho zubu, a zub je tak príliš slabý na opravu. Rovnako tak ak má Váš zub vážnu zlomeninu, môže byť aj tu extrakcia najlepšou voľbou.