Vysokokvalitné švajčiarske zubné implantáty

Prišli ste o jeden alebo všetky svoje zuby? Nemôžete jesť jedlo, ktoré máte radi? Hanbíte sa usmievať? Radi by ste navždy zahodili svoje protézy? Či ste stratili svoje zuby v dôsledku nehody alebo zubného kazu, vieme, že ich absencia má obrovský vplyv na vaše sebavedomie.

ukážka zubného implantátu

Zarezervujte si termín na konzultáciu na zubné implantáty.

Ak si chcete rezervovať termín s naším implantológom, vyplňte prosím tento formulár alebo nám zavolajte na +421 918 100 022.


  Ochrana osobných údajov
  Súhlasím so spracovaním osobných údajov v súlade s nariadením GDPR a zákonom o ochrane osobných údajov. Bližšie informácie nájdete vo Vyhlásení o spracovávaní osobných údajov.

  Hľadáte cenovo dostupné zubné implantáty?

  Napriek veľkému pokroku v oblasti zubnej hygieny trpí mnoho ľudí stratou zubov. Riešením sa stávajú zubné implantáty, ktoré sa vsádzajú do zdravej kosti človeka. Výhodami implantátov sú dokonalejší vzhľad, jasná výslovnosť pri hovorení, bezstarostné žutie, pohodlie, trvácnosť, zvýšenie sebadôvery jedinca a zdravie ústnej dutiny. Implantát je najbližšou a najhodnovernejšou náhradou zuba – nie je k nemu potrebné nakupovať nijaké ďalšie hygienické výrobky ako napríklad lepidlá.

  Čo je zubný implantát?

  Zubný implantát je umelý predmet vložený do živého organizmu, ktorý slúži ako náhrada chýbajúceho zuba alebo opora pre zubné protézy. Ide o titánový koreň, ktorý sa zavádza do čeľuste alebo sánky a v procese hojenia prirastá ku kosti, v ktorej zostáva pevne zakotvený a plnohodnotne supluje živý koreň.

  Kov, z ktorého je zhotovený, sa používa aj v mnohých iných typoch protetiky vrátane umelých kĺbov. Implantátový koreň slúži ako spoľahlivá a statická kotva na udržanie zubnej náhrady alebo mostíka. Pri strate ďalšieho, vedľajšieho zubu, sa ten istý implantát môže využiť ako spojka pre ďalšiu korunku.

  Výhody implantátov:

  • Zubná protetika podporovaná zubnými implantátmi vyzerá a pôsobí ako prirodzené zuby
  • Zubné implantáty poskytujú stabilnú a pevnú oporu pre protetiku bez ovplyvnenia zdravých zubov
  • Zubné implantáty sa zvyčajne neuvoľňujú alebo nevypadávajú
  • Zubné implantáty majú dlhú životnosť, pokiaľ pacient dodržiava ústnu hygienu
  • Zubné implantáty zabraňujú strate kosti v čeľusti a poskytujú podporu priľahlým zubom.

  Ako prebieha zavedenie zubného implantátu v City Dental Clinic?

  Ošetrenie a nahradenie chýbajúceho zuba pozostáva z troch fáz: plánovacej, chirurgickej a protetickej.

  Krok 1: Fáza plánovania a hodnotenia

  Každé stomatologické ošetrenie začína hodnotením zubného lekára. Prekonzultuje s vami všetky možnosti týkajúce sa liečby, vyhodnotí najvhodnejší možný variant postupu vzhľadom k chrupu a kvalite kostného podkladu a zabezpečí vysvetlenie celého priebehu zavedenia zubného implantátu. Zároveň vám nechá zhotoviť röntgenové alebo 3D snímky, ktoré napomôžu k dokonalej vizualizácii čeľuste alebo sánky a zaistia informácie o stave kosti v oblasti umiestnenia implantátu. Plánovanie je najdôležitejšou časťou procesu. Starostlivo a inteligentne premyslený plán liečby je zárukou úspechu. Trojrozmerné snímky bývajú vyrábané preto, aby sme zabezpečili správne vloženie titánového koreňa do zdravej kosti.

  Krok 2: Chirurgická fáza

  Počas chirurgickej fázy, ktorú vykonáva náš odborník na zubné implantáty, je implantát umiestňovaný do čeľuste alebo sánky. Nahrádza koreň chýbajúceho zuba a spája sa s kosťou pomocou procesu hojenia – osseointegrácia.

  Ak vlastná kosť nie je dostatočne zdravou kosťou na prijatie implantátu, používa sa kostná augmentácia na zväčšenie a spevnenie kosti. Proces augmentácie je možné vykonať spolu so zavedním implantátu.

  Krok 3: Protetická (rekonštrukčná) fáza

  Počas rekonštrukčnej fázy dochádza k finálnemu vyhotoveniu protetiky na dentálne implantáty. Po uahojení, ktoré zvyčajne trvá 8 týždňov až 6 mesiacov, si je potrebné dohodnúť termín so zubárom.

  Vyšetrenie potvrdí správne liečenie čeľuste pred trvalým vsadením nadstavbového prvku a korunky alebo mostíka na implantát. Taktiež vám lekár zoberie odtlačky, ktoré sa odosielajú do laboratória, kde je vyrábaná samotná dentálna korunka, zubná protéza či mostík. V konečnej fáze sa protetika nastaví pre pohodlné a stabilné nosenie.

  Možnosti liečby a cena za implantát v City Dental Clinic

  V City Dental Clinic sme hrdí na to, že našim pacientom ponúkame skvelé výsledky za prijateľné ceny. Vykonávame celé spektrum stomatologických úkonov od dentálnej hygieny až po zubné implantáty, čím vykazujeme najvyššiu možnú úroveň dentálnej starostlivosti.

  Pokiaľ ide o zavedenie zubného implantátu, je možné si rozložiť finančné náklady počas celého trvania liečby tak, aby ste získali úsmev za cenu, ktorá je pre vás i cenovo dostupná.

  Najčastejšie kladené otázky

  Pozrite si zoznam často kladených otázok, v ktorom nájdete odpovede na tie najčastejšie otázky.

  1. Kto potrebuje zubné implantáty?

  Každý, kto prišiel o časť zuba alebo celý zub, kto si zlomil zub alebo ten, komu sa kývajú zuby. Takýto pacient má možnosť prísť k nám a konzultovať svoj problém s lekárom, ktorý vie vyhodnotiť, či zákazník potrebuje zubný implantát. S problémom kývajúcich sa zubov sa stretávame najmä u športovcov, ktorí vykonávajú kontaktné športy sprevádzané častými úrazmi. Ak máte obavy z úplnej straty zubov či chýbajúcich zubov, neváhajte nás kontaktovať a my vám poradíme, ako sa dopracovať k prirodzene vyzerajúcim zubom.

  2. Pre koho sú zubné implantáty nevhodné?

  Implantáty nie sú vhodné úplne pre všetkých. Vekové obmedzenia však neexistujú. Problémom môže byť zdravie a stav ďasien a kostí. Ďalšími faktormi, ktoré zvyšujú pravdepodobnosť neprijatia implantátu telom pacienta sú nadmerné fajčenie, vysoká spotreba alkoholu, výrazné poškodenie ďasien a kostného tkaniva z dôvodu paradentózy a autoimunitné ochorenie pacientov, ktoré výrazne spomaľuje rýchlosť hojenia a spojenie implantátu s kosťou. Nadmerné brúsenie zubov môže taktiež zastaviť liečbu implantátu.

  Naši skúsení zubári otvorene diskutujú o týchto ochoreniach a pred zákrokom prezerajú ústa pacienta, aby určili vhodnosť kandidáta na zavedenie zubného implantátu do živého organizmu.

  3. Potrebujem nutne implantát, keď mi chýba zub?

  Nalomené, zlomené alebo chýbajúce zuby môžu ovplyvniť zdravie každého z nás. Je tomu tak preto, lebo poškodený zub podlieha zápalom, ktoré spôsobujú zubný kaz. To vedie k ochoreniu ďasien, ktoré sa časom prenáša do celého tela. Chýbajúce zuby ovplyvňujú spôsob žutia, čo zapríčiňuje brúsenie iných zubov. Ako výsledok sa môže prejaviť skreslená čeľusť, ktorá mení črty tváre a celkový vzhľad osoby. Pokiaľ sa cítite znepokojení a máte otázky, môžete sa obrátiť na našich lekárov, ktorí vám všetko vysvetlia a poradia.

  4. Je ošetrenie zubného implantátu bolestivé?

  Počas ošetrenia sa podáva lokálne anestetikum, ktoré zabezpečuje necitlivosť. Keď sa jeho účinky pominú, môžete cítiť chvíľkovú nevoľnosť. Počas prijímania implantátu sú možné zápaly, opuchy a zvýšená citlivosť postihnutého miesta. Každý pacient má inú hranicu znášania bolesti. O akýchkoľvek obavách a možnostiach tlmenia bolesti sme s vami ochotní diskutovať. Je v našom záujme, aby sa vaše ústa dostali do normálu čo najskôr.

  5. Ako by som sa mal starať o zuby po ošetrení?

  Prijímanie zubného implantátu kosťou a samotné liečenie trvá niekoľko týždňov. Priebeh hojenia a potreby jednotlivých pacientov sa líšia podľa stavu zubov, ďasien a kostí. Naši zubní lekári sú citliví na potreby a pohodlie každého jedného klienta. Skúsený implantológ vám po zákroku dôkladne ozrejmí spôsob starostlivosti o ústnu dutinu.

  6. Existujú nejaké termíny, ktoré treba dodržať po nasadení zubného implantátu?

  Celkový úkon zavedenia zubného implantátu trvá od 6 týždňov do 6 mesiacov. Všetko závisí od rýchlosti hojenia pacienta. Počas tohto obdobia dochádza k niekoľkým kontrolám s cieľom zabezpečiť správny priebeh procesu.

  Samozrejme, kedykoľvek je možné zavolať a diskutovať o individuálnych potrebách pacienta. Radi vám poradíme. Niektorí zákazníci zatiaľ nosia mostík alebo zubné protézy ako dočasné náhrady. Dentista vám poradí ako sa o ne starať.

  7. Ako sa mám starať o svoje zubné implantáty?

  Zubné implantáty sú náhradou za vaše prirodzené zuby. Korunka alebo mostík sú nad ďasnovou, viditeľnou časťou zuba, ktorá je umiestnená na nadstavbovej časti a umelý zubný koreň je vložený pod povrchom ďasna, do živého kostného tkaniva. Starostlivosť o zubné implantáty sa nijako nelíši od starostlivosti o prirodzené zuby. Mnohokrát sú zdravé a umelé zuby umiestnené vedľa seba.

  Zuby sa odporúča umývať dvakrát denne so zubnou pastou obsahujúcou fluorid. Netreba zabúdať na ústnu vodu s chlórhexidínom a žuvačku bez cukru, ktorá taktiež prispieva ku kvalitnej ústnej hygiene. Vďaka jemnému čisteniu a konzumácii mäkkých potravín dokážeme zabrániť poškodeniu miesta implantátu.

  Za nás sa o jeho udržanie a vzhľad postará zubný hygienik, ktorého je nutné pravidelne navštevovať.

  8. Ako dlho vydržia zubné implantáty?

  Zubné implantáty sú celosvetovo používané vďaka ich dlhodobej trvácnosti a vysokej úspešnosti prijatia. Výskum ukázal, že mnohí ľudia nosia rovnaký implantát aj 30 rokov. Pre udržanie silných zubov a ďasien sa odporúča dodržiavať pokyny týkajúce sa ústnej hygieny a pravidelne navštevovať svojho lekára kvôli prehliadkam. Týmto spôsobom vám pomôžeme predísť možným komplikáciám a poskytnúť včasnú liečbu, ktorú potrebujete.

  9. Aké finančné náklady možno očakávať?

  Ceny zubných implantátov závisia od mnohých faktorov ako: potreby pacienta, výber chirurga a kliniky, kvalita použitých materiálov na vytvorenie nového implantátu, značka implantátu a postupy používané pri liečbe.

  Počas počiatočných konzultácií a preskúmania snímkov vám implantológ vysvetlí možné riešenia a zvolí najvhodnejší spôsob liečby vzhľadom k dostupným nákladom a možnostiam platby.

  10. Existujú alternatívy zubných náhrad?

  Po počiatočnej konzultácii a vyšetrení sa môžete rozhodnúť pre oneskorenie liečby do určitej doby. Rovnako máte možnosť zvážiť iné varianty nahradenia chýbajúcich alebo poškodených zubov formou čiastočných alebo úplných zubných protéz a mostíka. Protézy alebo mostík sa dajú ľahko ukotviť medzi vaše prirodzené zuby. Úplné zubné protézy je možné nosiť dlhodobo. Všetky možnosti navracajúce úsmev na vašej tvári je možné prekonzultovať s našimi vysoko kvalifikovanými zubármi.