Krásne biele zuby

Bielenie zubov patrí medzi najvyhľadávanejšie procedúry pacientov zubných kliník. A je to celkom pochopiteľné – belšie zuby sú rýchlou a zaručenou cestou ku krajšiemu a zdravšie pôsobiacemu úsmevu, ktorý vášmu okoliu o vás vysiela dôležitý signál.

S krajším úsmevom sa prirodzene zvyšuje aj vaše sebavedomie – častejšie a srdečnejšie sa smejete a do života si tak vpúšťate viac radosti a šťastia. Biele zuby skutočne vedia urobiť vo vašom živote zásadnú zmenu k lepšiemu.

Pozrite si video, ako u nás prebieha bielenie zubov

Prečo je však bielenie zubov potrebné?

Šedý či žltý tón, ktorý vnímame ako nežiadúci, je zmena pigmentácie zubnej skloviny, ktorá je do určitej miery prirodzeným a nevyhnutným procesom. Najbelšie zuby má väčšina z nás v detstve, no mliečne zuby sú postupne nahradené trvalým chrupom.

S pribúdajúcim vekom dochádza k zmenám minerálnej štruktúry zubnej skloviny, ktorá stráca svoju priepustnosť a opticky tmavne.

Na zmene zafarbenia zubov sa, samozrejme, podieľajú aj ďalšie faktory – farbiace pigmenty sú obsiahnuté v strave či nápojoch, svoj podiel na diskolorácii môžu mať baktérie, ochorenia, dedičnosť, ale aj niektoré lieky. Významným faktorom je aj fajčenie.

Ukážka zubov pred a po zákroku

Bielenie zubov City Dental Clinic Bratislava

Upútajte pozornosť krásnymi bielymi zubmi

Teraz môžete získať váš vysnívaný biely úsmev za zvýhodnenú cenu 250,60 € spolu s dentálnou hygienou. 

Pre viac informácií nám zavolajte na číslo +421 918 100 022 alebo nás kontaktujte cez formulár nižšie

  Ochrana osobných údajov
  Súhlasím so spracovaním osobných údajov v súlade s nariadením GDPR a zákonom o ochrane osobných údajov. Bližšie informácie nájdete vo Vyhlásení o spracovávaní osobných údajov.

  Doplňujúce informácie o bielení zubov

  Rôzne metódy používané na bielenie zubov

  Nech už sú dôvody, ktoré vás priviedli k záujmu o bielenie zubov akékoľvek, je dôležité, aby ste metódu bielenia vašich zubov dôkladne zvážili. Ako najpohodlnejšie a najlacnejšie sa vám môže na prvý pohľad javiť domáce bielenie zubov – stačí si otvoriť internet a zosypú sa na vás desiatky “zaručených postupov”, ako dosiahnete biele zuby doma a skoro zadarmo.

  Domáce bielenie zubov

  Odborníci však pred takýmito experimentmi varujú – zdanlivá úspora času a peňazí pri neodbornom bielení zubov vás, paradoxne, môže vyjsť poriadne draho. Vysoko abrazívne látky (ako často využívaná sóda bikarbóna) poškodzujú vašu zubnú sklovinu, a tak za krátkodobý a neistý výsledok bielenia môžete zaplatiť dlhodobým znížením obranyschopnosti chrupu. Prírodné bielenie zubov citrónovou šťavou, špenátom, šalviou či čiernym uhlím je zase väčšinou len mýtus a v praxi nefunguje vôbec, alebo len zanedbateľne.

  Profesionálne bielenie zubov Bratislava

  Najlepšie bielenie zubov je teda profesionálne bielenie zubov, ktoré je tou najistejšou a najzodpovednejšou voľbou, akú vo vzťahu k vlastným zubom môžete urobiť. Na našej bratislavskej klinike City Dental Clinic nájdete odborníkov s mnohoročnými skúsenosťami. Ponúkame vám profesionálny prístup, ktorý zahŕňa komplexné vyšetrenie a ošetrenie vášho chrupu, zváženie všetkých vedľajších faktorov a použitie tých najúčinnejších a najbezpečnejších metód. Príďte si k nám pre belšie zuby bez čakania a rizík.

  Postup bielenia zubov v City Dental Clinic

  Belšie zuby vám naši odborníci vykúzlia pomocou overených prípravkov na báze vysoko koncentrovaného peroxidu vodíka (35% – 40%). Ide o jednu z najúčinnejších a najbezpečnejších látok, ktoré sú v súčasnosti na trhu.

  Najskôr však pripravia váš chrup na bielenie dôslednou zubnou hygienou a zbrúsením zostatkového zubného kameňa – teda procedúrami, ktoré zaistia dokonale rovnomerný výsledok samotného bielenia zubov. Preskočiť tento dôležitý krok je možné len v prípade, že pacient komplexnú dentálnu hygienu absolvoval v priebehu predchádzajúcich 2 mesiacov.

  Pre ochranu ďasien následne zdravotník nanesie svetlom tuhnúci gél LC Dam, ktorý zabráni priamemu kontaktu peroxidu s mäkkými tkanivami v ústnej dutine. Samotné bielenie zubov prebieha v dvojkrokovej aplikácii účinnej látky. Po finálnom výplachu a vysušení zubov nasleduje odborné poučenie, počas ktorého vám odborník vysvetlí, ako sa o vaše zuby v najbližších dňoch a týždňoch starať, aby bol účinok bielenia maximálny, rovnomerný a dlhodobý. Patrí k tomu aj takzvaná “biela diéta”, teda dočasné obmedzenie určitých potravín a nápojov, ktoré môžu spôsobiť pigmentáciu čerstvo ošetrených zubov.

  Zverte sa do rúk našim skúseným odborníkom a doprajte si krásny biely úsmev bez rizík. Informujte sa o našich aktuálnych akciách – zistíte, že pokiaľ ide o profesionálne bielenie zubov, cena nemusí byť zďaleka taká vysoká, ako by ste očakávali.