Bielenie zubov Bratislava - Krásne biele zuby

Bielenie zubov patrí medzi najvyhľadávanejšie procedúry pacientov zubných kliník. A je to celkom pochopiteľné – belšie zuby sú rýchlou a zaručenou cestou ku krajšiemu a zdravšie pôsobiacemu úsmevu, ktorý vášmu okoliu o vás vysiela dôležitý signál. S krajším úsmevom sa prirodzene zvyšuje aj vaše sebavedomie – častejšie a srdečnejšie sa smejete a do života si tak vpúšťate viac radosti a šťastia. Biele zuby skutočne vedia urobiť vo vašom živote zásadnú zmenu k lepšiemu.

Využite zľavu 15 % na profesionálne bielenie zubov alebo zľavu 30 % na balík KRÁSNY ÚSMEV (dentálna hygiena a bielenie).

Prečo je však bielenie zubov vôbec potrebné? Šedý či žltý tón, ktorý vnímame ako nežiadúci, je zmena pigmentácie zubnej skloviny, ktorá je do určitej miery prirodzeným a nevyhnutným procesom. Najbelšie zuby má väčšina z nás v detstve, no mliečne zuby sú postupne nahradené trvalým chrupom. S pribúdajúcim vekom dochádza k zmenám minerálnej štruktúry zubnej skloviny, ktorá stráca svoju priepustnosť a opticky tmavne.

Na zmene zafarbenia zubov sa, samozrejme, podieľajú aj ďalšie faktory – farbiace pigmenty sú obsiahnuté v strave či nápojoch, svoj podiel na diskolorácii môžu mať baktérie, ochorenia, dedičnosť, ale aj niektoré lieky. Významným faktorom je aj fajčenie.

Radi by ste mali opäť žiarivo biely úsmev?

Ak si chcete rezervovať termín s naším odborníkom na bielenie, vyplňte prosím tento formulár alebo nám zavolajte na +421 918 100 022.

Ochrana osobných údajov
Súhlasím so spracovaním osobných údajov v súlade s nariadením GDPR a zákonom o ochrane osobných údajov. Bližšie informácie nájdete vo Vyhlásení o spracovávaní osobných údajov.

Radi by ste mali opäť žiarivo biely úsmev?

Ak si chcete rezervovať termín s naším odborníkom na bielenie, vyplňte prosím tento formulár alebo nám zavolajte na +421 918 100 022.

Rôzne metódy používané na bielenie zubov

Nech už sú dôvody, ktoré vás priviedli k záujmu o bielenie zubov akékoľvek, je dôležité, aby ste metódu bielenia vašich zubov dôkladne zvážili. Ako najpohodlnejšie a najlacnejšie sa vám môže na prvý pohľad javiť domáce bielenie zubov – stačí si otvoriť internet a zosypú sa na vás desiatky “zaručených postupov”, ako dosiahnete biele zuby doma a skoro zadarmo.

Domáce bielenie zubov

Odborníci však pred takýmito experimentmi varujú – zdanlivá úspora času a peňazí pri neodbornom bielení zubov vás, paradoxne, môže vyjsť poriadne draho. Vysoko abrazívne látky (ako často využívaná sóda bikarbóna) poškodzujú vašu zubnú sklovinu, a tak za krátkodobý a neistý výsledok bielenia môžete zaplatiť dlhodobým znížením obranyschopnosti chrupu. Prírodné bielenie zubov citrónovou šťavou, špenátom, šalviou či čiernym uhlím je zase väčšinou len mýtus a v praxi nefunguje vôbec, alebo len zanedbateľne.

Profesionálne bielenie zubov Bratislava

Najlepšie bielenie zubov je teda profesionálne bielenie zubov, ktoré je tou najistejšou a najzodpovednejšou voľbou, akú vo vzťahu k vlastným zubom môžete urobiť. Na našej bratislavskej klinike City Dental Clinic nájdete odborníkov s mnohoročnými skúsenosťami. Ponúkame vám profesionálny prístup, ktorý zahŕňa komplexné vyšetrenie a ošetrenie vášho chrupu, zváženie všetkých vedľajších faktorov a použitie tých najúčinnejších a najbezpečnejších metód. Príďte si k nám pre belšie zuby bez čakania a rizík.

Ambulantné bielenie zubov

Na našej zubnej klinike patrí profesionálne bielenie zubov k najobľúbenejším a najvyhľadávanejším procedúram. Uskutočňujeme ho ambulantne po dohovore termínu, ktorý vám najlepšie vyhovuje, a tak sa nemusíte obávať, že by vás stálo bielenie nadmerne veľa času a energie. Ako celá táto procedúra prebieha a ktoré prípravky pri nej používame?

Postup bielenia zubov v City Dental Clinic

Belšie zuby vám naši odborníci vykúzlia pomocou overených prípravkov na báze vysoko koncentrovaného peroxidu vodíka (35% – 40%). Ide o jednu z najúčinnejších a najbezpečnejších látok, ktoré sú v súčasnosti na trhu. Najskôr však pripravia váš chrup na bielenie dôslednou zubnou hygienou a zbrúsením zostatkového zubného kameňa – teda procedúrami, ktoré zaistia dokonale rovnomerný výsledok samotného bielenia zubov. Preskočiť tento dôležitý krok je možné len v prípade, že pacient komplexnú dentálnu hygienu absolvoval v priebehu predchádzajúcich 2 mesiacov.

Pre ochranu ďasien následne zdravotník nanesie svetlom tuhnúci gél LC Dam, ktorý zabráni priamemu kontaktu peroxidu s mäkkými tkanivami v ústnej dutine. Samotné bielenie zubov prebieha v dvojkrokovej aplikácii účinnej látky. Po finálnom výplachu a vysušení zubov nasleduje odborné poučenie, počas ktorého vám odborník vysvetlí, ako sa o vaše zuby v najbližších dňoch a týždňoch starať, aby bol účinok bielenia maximálny, rovnomerný a dlhodobý. Patrí k tomu aj takzvaná “biela diéta”, teda dočasné obmedzenie určitých potravín a nápojov, ktoré môžu spôsobiť pigmentáciu čerstvo ošetrených zubov.

Zverte sa do rúk našim skúseným odborníkom a doprajte si krásny biely úsmev bez rizík. Informujte sa o našich aktuálnych akciách – zistíte, že pokiaľ ide o profesionálne bielenie zubov, cena nemusí byť zďaleka taká vysoká, ako by ste očakávali.

Často kladené otázky

Pozrite si zoznam často kladených otázok, v ktorom nájdete odpovedete na tie najčastejšie otázky.

1. Koľko stojí bielenie zubov?

Cenu za bielenie zubov sme upravili tak, aby mali všetci naši pacienti prístup k tomuto zákroku a mohli sa tak usmievať každý deň. Konkrétnu cenu nájdete na stránke s cenníkom.

2. Ako dlho bude trvať, kým bude vidno výsledky bielenia zubov touto metódou?

Bielenie zubov pomocou látok na báze peroxidu trvá približne 90-120 minút a prebieha v príjemnom prostredí našej bratislavskej ambulancie. Veľkou výhodou tejto metódy je skutočnosť, že účinok bielenia je prakticky okamžitý. Pre porovnanie, domáce bielenie zubov, hoci aj pod odborným dohľadom, vedie k výraznejším výsledkom v priebehu 2-4 týždňov.

3. Ako dlho efekt bielenia zubov vydrží?

Trvácnosť efektu bielenia zubov do veľkej miery závisí od vašej životosprávy, návykov a starostlivosti. Vo všeobecnosti sa dá hovoriť o zhruba troj- až šesťmesačnom efekte krajších a viditeľne belších zubov, čo robí z bielenia nami používanou metódou jednu z najtrvácnejších a najefektívnejších.

4. Aké sú riziká bielenia zubov? Kedy si bielenie zubov radšej odoprieť?

Profesionálne bielenie zubov nie je vhodným riešením pre pacientov mladších ako 16 rokov. Odporúčame vyhnúť sa mu aj v prípade, že trpíte niektorou z vrodených vád chrupu, ako je acatalasemia či deficit glukózy-6-fosfát-dehydrogenázy. Je tiež dôležité, aby ste vedeli, že bieliace prostriedky nepôsobia na umelé výplne, mostíky, korunky a fazety tak, ako pôsobia na vaše živé zuby. Ak teda boli vaše plomby farebne prispôsobené prirodzenému odtieňu vašich zubov, môžu sa po bielení javiť o čosi tmavšie.

5. Domáce bielenie zubov - prečo ho neodporúčate?

Ľudové prípravky, ktoré ľudia používajú na bielenie zubov doma majú často negatívne vedľajšie účinky, ako je nadmerné zbrusovanie zubnej skloviny či podráždenie a zápal ďasien. V konečnom dôsledku si tak môžete chrup nenávratne poškodiť. Prírodné bielenie zubov rôznymi nechemickými látkami zase obvykle nemá výraznejší efekt. Existuje aj domáce bielenie zubov profesionálnymi metódami pod dozorom odborníkov. Vyžaduje si však od pacienta mimoriadnu disciplínu a požadovaný efekt s ním dosiahnete výrazne neskôr, ako pri ambulantnom ošetrení.

6. Prečo sú bieliace pásiky pri dlhodobom používaní nevhodné?

Bieliace pásiky či pásiky na bielenie zubov patria medzi najpopulárnejšie metódy domáceho bielenia chrupu. Odborníci však varujú pred ich negatívnymi vedľajšími účinkami, najmä ak ich pôsobeniu zuby vystavujete často a dlhodobo. Obsah peroxidu vodíka v nich často býva vyšší, než by mal byť, laik tiež ťažko ustriehne jeho primerané dávkovanie. Výsledkom je precitlivelosť skloviny a zvýšené riziko kazivosti zubov.

7. Bielenie zubov laserom - je pre mňa vhodné?

Bielenie laserom je pomerne zavádzajúci názov. V skutočnosti sa pri tejto metóde využíva tzv. “modré svetlo” alebo LED diódy. Tieto svetelné zdroje ale pôsobia len na umocnenie samotného efektu, ktorý opäť vytvára už mnohokrát spomínaný peroxid. Takáto metóda je aj napriek pomerne skromnej pridanej hodnote oproti klasickému bieleniu často výrazne drahšia. Nezriedka spôsobuje aj vyššiu citlivosť zubov, ktorá je pre pacienta nepríjemná.

8. Čo je vnútorné bielenie zubov?

Špecifická metóda vnútorného bielenia zubov prebieha dôsledným a hĺbkovým vyčistením nervových kanálikov v zube a následnou aplikáciou bieliaceho činidla priamo do vnútorného prostredia zubu. Tento proces sa využíva najmä v prípadoch, kedy nie je klasické povrchové bielenie zubov z nejakého dôvodu možné či efektívne.

9. Je možné bielenie mŕtveho zuba?

Práve odumretý či “mŕtvy” zub je ideálnym kandidátom na vnútorné bielenie zubov, ktoré opisujeme vyššie. Účinná bieliaca látka sa v tomto prípade zavádza priamo do vnútorných kanálikov v zube a bieliaci proces sa tak naštartuje z vnútra. Proces sa v prípade nedostatočného efektu môže opakovať a na záver sa zub uzatvorí.