Bielenie zubov je procedúra používaná v kozmetickej stomatológii, vďaka ktorej dosiahneme bledšiu až žiarivejšiu farbu zubov. Patrí medzi najvyhľadávanejšie procedúry pacientov zubných kliník. A je to celkom pochopiteľné – belšie zuby sú rýchlou a zaručenou cestou ku krajšiemu a zdravšie pôsobiacemu úsmevu. S krajším úsmevom sa prirodzene zvyšuje aj vaše sebavedomie. Častejšie a srdečnejšie sa smejete a do života si tak vpúšťate viac radosti a šťastia.

Šedý či žltý tón, ktorý vnímame na zuboch ako nežiaduci, je zmena pigmentácie zubnej skloviny. Tá je do určitej miery prirodzená. S pribúdajúcim vekom totiž dochádza k zmenám minerálnej štruktúry zubnej skloviny, ktorá stráca svoju priepustnosť a opticky tmavne.

Na zmene zafarbenia zubov sa tiež podieľajú ďalšie faktory – strava či nápoje, baktérie, ochorenia, dedičnosť, ale aj niektoré lieky. Významným faktorom je aj fajčenie.

Bielenie zubov – pred a po

Naše online produkty

Objednajte si naše služby online a získajte zľavu.

Ambulantné bielenie zubov

Nie každý chrup bielenie znesie, preto zubný lekár alebo dentálna hygienička na prvom stretnutí zhodnotia, či je bielenie pre Vás vhodné. V ambulancii bielenie prebieha pod dozorom odborníkov, preto je v porovnaní s domácim nielen účinné, ale aj bezpečné.

Najúčinnejšou metódou ambulantného bielenia zubov je bielenie pomocou látky s vysokým obsahom peroxidu vodíka. Na urýchlenie bielenia sa môže využiť aj špeciálna bieliaca led lampa. Túto metódu vykonáva len špecializovaný lekár a diplomovaný dentálny hygienik. Výsledok je okamžite viditeľný.

Bielenie mŕtvych zubov alebo zubov po endodontickom ošetrení sa vykonáva pomocou vnútorného bielenia. Metóda vnútorného bielenia zubov sa využíva pri zuboch, ktoré boli v minulosti endodonticky ošetrené. Mŕtvy zub má tendenciu stmavnúť z rôznych dôvodov, no všetky príčiny jeho tmavnutia sa nachádzajú vo vnútri samotného zuba. Z tohto dôvodu je klasické bielenie neúčinné a je potrebné aplikovať bieliaci materiál priamo do vnútra zubu. Vnútorné bielenie zubov samozrejme vykonávame aj u nás v City Dental Clinic.

Ako prebieha bielenie zubov v City Dental Clinic

Belšie zuby u nás získate vďaka overeným prípravkom na báze vysoko koncentrovaného peroxidu vodíka (35% – 40%). Ide o jednu z najúčinnejších a najbezpečnejších látok, ktoré sú v súčasnosti na trhu.

Najskôr pripravíme váš chrup na bielenie dôslednou zubnou hygienou a zbrúsením zostatkového zubného kameňa – teda procedúrami, ktoré zaistia dokonale rovnomerný výsledok samotného bielenia zubov. Preskočiť tento dôležitý krok je možné len v prípade, že pacient komplexnú dentálnu hygienu absolvoval v priebehu predchádzajúcich 2 mesiacov.

Pre ochranu ďasien vám nanesieme svetlom tuhnúci gél LC Dam, ktorý zabráni priamemu kontaktu peroxidu s mäkkými tkanivami v ústnej dutine. Samotné bielenie zubov prebieha v dvojkrokovej aplikácii účinnej látky. Po finálnom výplachu a vysušení zubov vám vysvetlíme, ako sa o vaše zuby v najbližších dňoch a týždňoch starať, aby bol účinok bielenia maximálny, rovnomerný a dlhodobý.

Pozrite si video, ako prebieha bielenie zubov

Je domáce bielenie zubov efektívne a bezpečné?

Procedúry so sódou bikarbónou a citrónmi, silnými bieliacimi pastami, práškami, ústnymi vodami, alebo aj dlahy, ktoré neboli vyhotovené na mieru zubným lekárom, sú extrémne nebezpečné. Hrozí spálenie ďasien, silné poškodenie skloviny, ktoré ústi do zvýšeného rizika vzniku kazov a zlomenín zubov v dôsledku ich oslabenia. Neodborné bielenie zubov môže tiež zvýšiť ich citlivosť.

Bežne dostupné bieliace pasty nemajú dostatok účinných látok a výsledok takzvaného bielenia je nebadaný alebo častokrát žiadny. Zdanlivá úspora času a peňazí pri neodbornom bielení zubov vás, paradoxne, môže vyjsť poriadne draho.

Kombinovaným (ambulantným + domácim) spôsobom bielenia je bielenie vykonávané doma s pomocou špeciálnych zubných dláh vyhotovených na mieru v zubnej ambulancií. Pri tejto metóde si pacient nanáša špeciálny bieliaci materiál, ktorý sa nesmie dotýkať ďasien, nakoľko by ich mohol silno podráždiť. Počas celého obdobia nesmie pacient konzumovať farebné potraviny a nápoje, ktoré spôsobujú pigmentáciu. Zároveň je prísne zakázané fajčenie. Nevýhodou tejto metódy je potreba dlhodobej aplikácie a neistý výsledok procesu. V prípade nesprávnej domácej aplikácie a nedodržania pokynov lekára hrozí poškodenie ďasien a skloviny.

Výhody bielenia zubov v City Dental Clinic

  • okamžitý výsledok,
  • celá procedúra zaberie len jednu hodinu,
  • nie je potrebné vykonávať doma žiadne ďalšie úkony,
  • profesionálna starostlivosť o pacienta, vrátane poučenia pred aj po zákroku, aby bol výsledok dlhodobý,
  • príjemný a ochotný personál dostupný 6 dní v týždni v modernej klinike v centre Bratislavy s parkovaním zdarma,
  • bezkonkurenčná cena.

Najčastejšie otázky našich pacientov

Najúčinnejšou metódou bielenia je ambulantná aplikácia bieliacej látky s vysokým obsahom peroxidu vodíka. Popri vysokej účinnosti je výhodou aj spoľahlivá ochrana ďasien a dohľad odborníka, pod ktorým sa predíde možnému poškodeniu skloviny.

Procedúra bielenia zubov sa počas tehotenstva absolvovať nemôže, a to hneď z viacerých dôvodov. Počas tehotenstva je v organizme produkovaných viac hormónov, ďasná majú tendenciu puchnúť a zuby môžu byť oslabené pre ich slabšiu výživu zapríčinenú tehotenstvom. Zároveň by v prípade neúmyselného prehltnutia bieliacej látky mohlo dôjsť k rôznym nepríjemnostiam, dokonca až k ohrozeniu ešte nenarodeného dieťaťa.

Pacient môže pociťovať v prvých 24 hodinách citlivosť zubov. Pri tomto vedľajšom účinku ide o bežný jav. Na uľavenie pacientovi postačuje užiť tabletku proti bolesti.

Zubné náhrady nie je možné vybieliť, nakoľko sú vyrobené zo syntetických materiálov, ktorých farbu nie je možné zmeniť prostredníctvom bieliacich procedúr.

V prípadoch,  keď sa výplne nenachádzajú na viditeľnom mieste môže bielenie prebehnúť bez akýchkoľvek iných potrebných úkonov. Ak sú výplne naopak na veľmi viditeľnom mieste, je možné vykonať bielenie a následne vymeniť výplne za nové v rovnakom farebnom odtieni ako bude výsledná farba zubov po bielení.

Na našej zubnej klinike v Bratislave odporúčame účinnú bieliacu pastu, ktorú ponúkame ako overený produkt. V prípade citlivosti zubov odporúčame špeciálne produkty na upokojenie citlivosti. Všetky informácie a odporúčania vám poskytneme počas vašej návštevy v klinike.

Termín na bielenie zubov v City Dental Clinic si môžete rezervovať telefonicky na čísle +421 918 100 022, mailom alebo vypísaním formulára nižšie.

Napíšte nám

Nechajte nám telefónne číslo alebo email,
kontaktujeme vás
Polia označené * sú povinné
Vyhlásenie o spracovaní osobných údajov
Podmienky a záruky poskytovania zdravotnej starostlivosti
Ďakujeme za odoslanie formulára. Náš tím Vás bude kontaktovať do 24 hodín počas pracovných dní.
alebo nám zavolajte

Otváracie hodiny

Pondelok
08:00 - 20:00
Utorok
08:00 - 20:00
Streda
08:00 - 20:00
Štvrtok
08:00 - 20:00
Piatok
08:00 - 17:00

Sobota
08:00 - 17:00
Nedeľa
Zatvorené
Sviatky
Podľa dohody
Máte nejaké otázky?
Potrebujete poradiť?