Výhody našej pohotovosti

  • Bez pohotovostného príplatku
  • Parkovanie zdarma pred klinikou
  • Výborná poloha v Ružinove
  • Bez dlhého čakania
  • Pracujeme aj v sobotu
  • Možnosť platiť kartou
Ambulancia v City Dental Clinic Bratislava

V akých prípadoch odporúčame navštíviť zubnú pohotovosť?

Sú prípady, keď nie je potrebné navštíviť pohotovosť a váš problém buď sám pominie alebo môžete pokojne počkať na termín, ktorý vám na klinike poskytnú. Avšak sú prípady, kedy je potrebné čo najskôr kontaktovať zubára a objednať sa na zubnú pohotovosť. To by ste mali urobiť v týchto prípadoch:

1. Silný opuch v ústnej dutine

Opuch je zvyčajne spôsobený infekciou alebo ochorením ďasien. V prípade, že je silný a neustupuje, mali by ste navštíviť pohotovosť.

2. Máte silnú bolesť zuba, ktorá môže vystreľovať až do sánky alebo ucha

Bolesť zuba môže mať niekoľko príčin. Spôsobovať ju môže napríklad kaz pod starou výplňou alebo zlomenie, či poškodenie zubu. Nech už je dôvod akýkoľvek, jediné riešenie je navštíviť zubnú pohotovosť.

3. Zub sa vám zlomil, uvoľnil sa alebo vypadol

Náhodný pád, športové zranenie, nehoda alebo hryz do príliš tvrdého jedla. To všetko sú situácie, pri ktorých sa môže zub zlomiť, prípadne až vypadnúť. V prípade, že sa pri zlomení odhalí aj nervové zakončenie, býva to veľmi bolestivé. Či už sa časť zuba odlomila, alebo sa zub uvolnil, prípadne celý vypadol, mali by ste urýchlene navštíviť pohotovosť.

4. Stratili ste zubnú korunku

Ak vám odpadne korunka, mali by ste čo najskôr navštíviť zubnú pohotovosť. Pokiaľ je to možné, vypadnutú korunku si prineste so sebou. Neodporúčame snažiť sa korunku svojpomocne nasadiť, prípadne ju lepiť.

5. Máte zubný absces

Absces v zube sa môže vytvoriť v dôsledku pokročilého zubného kazu, nesprávneho ošetrenia koreňového kanálika, poranenia zuba alebo neliečeného ochorenia paradontu. Medzi príznaky patrí intenzívna bolesť, hnis, ktorý sa vytvoril v infikovanej oblasti, prípadne aj opuch a zápach z úst. Odporúčame vám navštíviť pohotovosť čo najrýchlejšie, pretože vám hrozí riziko šírenia infekcie, výrazného zhoršenia bolesti a ďalších komplikácií.

6. Silná bolesť a krvácanie po extrakcii zuba

Po extrakcii zuba je prirodzené pociťovať bolesť, ktorú môžete tlmiť analgetikami. Taktiež krvácanie je bežný jav, avšak ak toto krvácanie trvá aj niekoľko hodín po extrakcii, je potrebné čo najskôr navštíviť zubnú pohotovosť.

Najčastejšie otázky našich pacientov

V City Dental Clinic Ružinov žiadne pohotovostné príplatky neplatíte.

Našou snahou je vždy vám poskytnúť čo najskorší možný termín. V prípade potreby odporúčame telefonicky kontaktovať našu recepciu a informovať sa o dostupnosti voľných termínov. Naša pohotovosť funguje len na objednávku!

Naša zubná pohotovosť je k dispozícii počas ordinačných hodín našej kliniky, teda od pondelka do soboty. V nedeľu pohotovosť k dispozícii nie je.

Naša klinika sa nachádza na adrese Prievozská 14, Ružinov a dostanete sa k nám mestskou hromadnou dopravou, linkami: 70, 96, 201, 207 a 212 (na zástavky Miletičova alebo Prievozská), alebo autom, s možnosťou parkovania zdarma priamo pred vstupom do budovy.

Napíšte nám

Nechajte nám telefónne číslo alebo email,
kontaktujeme vás
Polia označené * sú povinné
Vyhlásenie o spracovaní osobných údajov
Podmienky a záruky poskytovania zdravotnej starostlivosti
Ďakujeme za odoslanie formulára. Náš tím Vás bude kontaktovať do 24 hodín počas pracovných dní.
alebo nám zavolajte

Otváracie hodiny

Pondelok
08:00 - 20:00
Utorok
08:00 - 20:00
Streda
08:00 - 20:00
Štvrtok
08:00 - 20:00
Piatok
08:00 - 17:00

Sobota
08:00 - 17:00
Nedeľa
Zatvorené
Sviatky
Podľa dohody
Máte nejaké otázky?
Potrebujete poradiť?