Zubné implantáty: Aké sú skúsenosti pacientov?

29. septembra 2020, Autor článku - Tím City Dental Clinic
Zubné implantáty Bratislava

Prísť o zuby je nielen zdravotný, ale aj estetický problém. Našťastie v dnešnej dobe je už možné riešiť ich plnohodnotnú náhradu. Sú ňou zubné implantáty. Pri úsmeve nikto nepozná rozdiel a čo je ešte lepšie, nebudete sa musieť obmedzovať ani za stolom.

Zubný implantát nie je protéza

Jedna z najväčších výhod zubného implantátu, ktorú oceňujú pacienti po strate zubov je zabudnutie na to, že nemáte prirodzené zuby. Zatiaľ, čo protézu je nutné pripevňovať k ústnej dutine pomocou lepidiel, nemusí dostatočne držať. Občas sa uvoľňuje a nemôžete jesť niektoré druhy pokrmov. Majitelia zubných implantátov na tieto starosti môžu plnohodnotne zabudnúť. Výhodou je, že zubný implantát sa ukotví priamo do kosti. Preto dokonale drží a nevyžaduje žiadne dodatočné istenie.

Nové zuby na celý život

Obrovská výhoda , ktorú klienti javiac oceňujú je životnosť zubných implantátov. Podľa skúseností pacientov vydržia naozaj celý život. Pritom si nevyžadujú ani špeciálnu starostlivosť, iba klasický bežnú hygienu, teda umývanie minimálne dvakrát denne.

 

Prišli ste o jeden alebo všetky svoje zuby? Riešením sú zubné implantáty

Príďte k nám.

Objednajte sa na konzultáciu

 

Čo najviac oceňujú pacienti na zubných implantátoch?

Pre každého z nás sú zdravé zuby základom kvalitného života a aj stého sebavedomia. Klienti však na zubných implantátoch zo skúsenosti najviac oceňujú:

Dlhú životnosť.
Minimálnu starostlivosť.
Pevnosť.
Sú na nerozoznanie od prirodzených zubov.
Zlepšujú vzhľad, žuvanie aj reč a artikuláciu.
Sú vhodné pre každú vekovú kategóriu.

Nie je potrebné pri ich zavedení obrusovať zdravé zuby, ako je to napríklad pri upevňovaní klasického mostíka.

Zubné  implantáty a miniimplantáty

Aký je medzi nimi rozdiel? Zubný implantát slúži ako plnohodnotná náhrada zubu. Skúsenosti klientov však hovoria, že nie vždy je potrebné aplikovať klasický zubný implantát, stačí aj jeho úspornejší variant. Úspornejší však v tomto prípade neznamená menej kvalitná. Slúži rovnako na ukotvenie zubnej korunky, ale v tomto prípade napríklad pri chýbajúcich všetkých zubov aj na pevné ukotvenie protézy. Miniimplantáty sa používajú najčastejšie pri mostíkoch z 2 – 4 zubov a na silnejšiu podporu protézy. Poskytujú dostatočnú oporu a preto sú klienti s nimi rovnako spokojní. Či je potrebné použiť klasický implantát alebo miniimplantát je však na špecifickom posúdení lekára. u každého pacienta sa totiž potreba môže líšiť.

Ako dlho sa hojí zubný implantát?

Skúsenosti pacientov sú rôzne. Záleží od celkovej schopnosti regenerácie organizmu aj schopnosti tela prijať implantát. Skúsenosti však hovoria, že implantát je plne zahojený od šiestich týždňov do pol roka. Po takomto čase už nebudete pociťovať jednoducho žiadne obmedzenia a implantát bude slúžiť ako plnohodnotný zub. Avšak ľudia s chronickými ochoreniami musia zavedenie zubných implantátov konzultovať so svojim ošetrujúcim lekárom. Kontraindikáciami býva často cukrovka a osteoporóza.

Objednajte sa na konzultáciu

Potrebujete poradiť?