Riešenie na chýbajúce zuby

Chýbajúce zuby možno nahradiť viacerými spôsobmi. Jedným z nich je zubný implantát, ktorý slúži ako náhrada koreňa zubu, na ktorý sa následne ukotví korunka, mostík alebo protéza. Často však dochádza k situácií, kedy je v mieste implantácie nedostatok kosti. K tomuto problému dochádza najmä v postranných úsekoch čeľusti. Nachádzajú sa tu čeľustné dutiny, ktoré oslabujú kosť.

Sinus lift je typ operácie, vďaka ktorému je možné vyriešiť tieto komplikácie. Podstatou tejto operácie je chirurgický zákrok, počas ktorého sa otvorí čeľustná dutina a uvoľní jej slizničná výstelka. Tento priestor sa z časti vyplní špeciálnym materiálom, ktorý organizmus dokáže vstrebať a premeniť na kosť. Takto docielime, aby sa dal implantát ukotviť do takto novovytvorenej kosti.

Video animácia – Sinus Lift

Ako sa Sinus Lift vykonáva?

Sinus lift sa vykonáva pri lokálnej anestéze a ide teda o úplne bezbolestný zákrok, ktorý trvá cca 1 hodinu. Pri väčšine prípadov ide o zákrok, po ktorom nevznikajú žiadne komplikácie. Miestami sa môže dostaviť mierny opuch, ktorý však po pár dňoch zmizne.

Doba trvania hojenia je okolo 5-9 mesiacov a počas tejto doby pacient nosí snímateľnú zubnú protézu. Je veľmi zriedkavé, aby takýto zákrok nedopadol podľa očakávaní a telo nevytvorilo dostatok kosti na pevné ukotvenie implantátu.

Kedy je potrebné Sinus Lift vykonať?

Existuje viacero dôvodov a situácií, kedy je potrebné vykonať sinus lift:

  • Pacienti, ktorí prišli o svoje zuby a následne sa hustota ich kosti v okolí extrakcii znížila.
  • Pacienti, ktorí majú prirodzene väčšie dutiny, prípadne sú uložené nižšie, ako je to bežné.
  • Chronická sinusitída, prípadne neprirodzene dlhá liečba a ťažkosti so zápalom sinusov môžu spôsobiť ochabnutie kosti v danej oblasti a následnú potrebu vykonať operáciu sinus lift.
  • Komplikovaná extrakcia môže spôsobiť ústup kosti a stratu jej hustoty.

Potrebujete termín na zákrok Sinus Lift?

Ak by ste si radi rezervovali termín s naším chirurgom, vyplňte prosím tento formulár alebo nám zavolajte na .

Otváracie hodiny Pondelok: 8:00 – 17:00
Utorok: 8:00 – 19:00
Streda: 8:00 – 17:00
Štvrtok: 8:00 – 19:00
Piatok: 8:00 – 17:00
Sobota: po dohode
Navštívte nás a strach zo zubára sa stane minulosťou.

Tešíme sa na Vašu návštevu.

Zarezervujte si termín
grafika zubu
Volajte: +421 918 100 022