Dentálna hygiena - City Clinic Bratislava

Dentálna hygiena

Pravidelná dentálna hygiena nie je len otázkou pekných zubov, ale najmä prispieva k prevencii stomatologických problémov. Doprajte si krásny úsmev, ponúkame Vám cenovo dostupnú dentálnu hygienu. 

Základom zdravých a krásnych zubov je dodržiavanie pravidelnej ústnej hygieny. Jej cieľom je predchádzať vzniku zubného kazu, a tým udržať zuby zdravé. Vďaka dodržiavaniu ústnej hygieny môžete predchádzať  vzniku zápalového ochorenia, ktoré postihuje závesný aparát zubov – paradentózy.

Pri dentálnej hygiene sa vykonáva odstránenie zubného povlaku, odstránenie zubného kameňa a taktiež sa leští povrch skloviny. Na našej klinike máte možnosť využiť metódu – pieskovanie zubov – kedy sa mechanickým spôsobom odstránia povrchové pigmentácie a usadeniny zapríčinené fajčením, pitím kávy, čajov a podobne. Súčasťou dentálnej hygieny je aj inštruktáž ako sa správne starať o Váš chrup.

Spolu so správnou starostlivosťou o zuby doma odporúčame realizovať dentálnu hygienu každých 6 mesiacov a Vaše zuby budú krásne a zdravé.

 Dentálna hyg. – 1.sedenie (odstránenie zub. kameňa, pieskovanie, leštenie, inštruktáž) 49 EUR
 Dentálna hygiena parodont. pacienta (+ ošetrenie slizníc) 65 EUR
 Dentálna hyg. – do 12r  (odstránenie zub. kameňa, pieskovanie, leštenie, inštruktáž) 35 EUR
 Inštruktáž a nácvik ústnej hygieny u detí 6 EUR
 Ústna hygiena 2. 3. sedenie 35 EUR

Kompletný cenník nájdete TU!

gum health