Zubná fazeta predstavuje protetickú formu riešenia, ktorá je pripevnená k prednému povrchu zubov, aby vylepšila celkový vzhľad úsmevu pacienta. V City Dental Clinic sú všetky fazety pripravené tak, aby dokonale zodpovedali pacientovej existujúcej farbe a tvaru zuba. Ak si pacient želá získať žiarivo biely úsmev pomocou faziet, naši kvalifikovaní zubní lekári a laboratórni technici každému samozrejme radi poradia s ideálnym tvarom a farbou, ktoré by sa mali zvoliť, aby sa dosiahol vysoko estetický výsledok, ktorý ale nebude vyzerať neprirodzene.

Na čo sa fazety používajú?

Fazety sa väčšinou používajú z estetických dôvodov. Najbežnejšie scenáre, kedy sa na našej klinike používajú fazety, sú použitia pri zuboch, ktoré sú štiepané, opotrebované alebo na zakrytie malých medzier medzi zubami. Fazety sa dajú použiť aj na upravenie vzhľadu mierne nevyrovnaných zubov alebo zubov nepravidelného tvaru.

Nasadzovanie zubnej fazety – video

Zubná fazeta – pred a po

nasadzovanie zubnej fazety

Máte záujem o zubné fazety?

Ak by ste si radi rezervovali termín, vyplňte prosím tento formulár alebo nám zavolajte na +421 918 100 022.

  Ochrana osobných údajov
  Súhlasím so spracovaním osobných údajov v súlade s nariadením GDPR a zákonom o ochrane osobných údajov. Bližšie informácie nájdete vo Vyhlásení o spracovávaní osobných údajov.

  Aký je postup pri voľbe zubných faziet?

  Na aplikáciu zubných faziet sú zvyčajne potrebné tri návštevy našej kliniky. Prvá návšteva prebieha vo forme konzultácie pacienta s doktorom s výsledkom výberu najlepšej voľby pre pacienta, druhá a tretia návšteva sú potrebné na výrobu a nasadenie faziet.

  Krok 1 – Konzultácie, diagnostika a plán liečby

  Krok 2 – Príprava

  Zubár pripraví a pretvorí povrch zuba tak, aby vytvoril priestor pre fazety, a vytvorí model zuba alebo zubov, ktoré sa majú ošetrovať. Model sa potom odošle do nášho laboratória, kde sa fazety vyrábajú na objednávku a proces ich výroby môže trvať až 10 dní. Aby sa medzičasom zabránilo nepeknému úsmevu, pacientovi budú nasadené dočasné fazety, ktoré sa v pripravia v ambulancii.

  Krok 3 – Lepenie

  Po záverečnej kontrole farby a tvaru bude fazeta trvalo spojená so zubom.

  Aké sú situácie, keď sa fazety neodporúčajú?

  • Výrazne krivé zuby
  • Väčšie medzery medzi zubami
  • Bruxizmus (škrípanie zubov)
  • Poškodená sklovina
  • Pokročilý zubný kaz
  • Demineralizácia zubov
  • Zápal ďasien / opuchnuté ďasná