Zubný mostík, ktorý vám vráti úsmev

Zubný mostík predstavuje fixnú náhradu jedného alebo viacerých chýbajúcich zubov. V niekoľkých prípadoch pacientom chýbajú zuby a zubár musí vyplniť prázdnu medzeru tým, že spojí už existujúce zuby. Mostíky tvoria pilierové korunky a medzičleny, ktoré sú spojené v jeden celok za pomoci kovovej konštrukcie.

Na začiatok sa zuby musia obrúsiť do požadovaného tvaru, aby sa na ne mohol mostík pripevniť. Pilierové zuby alebo piliere sú pacientove zuby, na ktoré sa mostík bude nasádzať. Hoci sa budú upravovať neporušené zuby, tento zákrok je pri nasadení mostíku nevyhnutný.

Ako pilier môže slúžiť aj koreň zubu, tzv. koreňový inlej, kedy sa koreňové kanáliky hermeticky uzatvoria, tzv. endodontické vyšetrenie. Jedna časť koreňovej nadstavby sa kotví do koreňa zubu, čiže koreňový čap. Z druhej časti sa urobí odtlačok, z ktorého je vytvorená korunková náhrada, fixovaná na koreňovú nadstavbu.

Pozrite si video ako prebieha zákrok

Zubný mostík – pred a po zákroku

použitie porcelánového zubného mostíka

Máte záujem o zubný mostík?

Ak si chcete rezervovať termín, vyplňte prosím tento formulár alebo nám zavolajte na +421 918 100 022

  Ochrana osobných údajov
  Súhlasím so spracovaním osobných údajov v súlade s nariadením GDPR a zákonom o ochrane osobných údajov. Bližšie informácie nájdete vo Vyhlásení o spracovávaní osobných údajov.

  Priebeh nasadenia zubných mostíkov v City Dental Clinic

  Nasadenie zubných mostíkov sa zo začiatku realizuje formou osobných konzultácií. Na základne niekoľkoročných skúseností našich doktorov sa na klinike odborne špecializujeme a spolupracujeme s najmodernejšími laboratóriami.

  Laboratória sú vybavené technológiami, ktoré zaručujú vysokú kvalitu odrobenej práce. Zubné mostíky sa môžu nasádzať pri strate 1-2 zubov, pri strate štyroch zubov, ktoré tvoria frontálny úsek zubu, čiže rezáky a očné zuby a pri postrannom úseku, čo sú zuby črenové a stoličky.

  Starostlivosť o mostíky vyžaduje osobitú starostlivosť. V rámci každodenného čistenia sa treba sústrediť najmä na priestor pod mostíkom, z dôvodu predídenia zápalom ďasien a iným komplikáciám. Profesionálni zubári z našej kliniky vám na každom stretnutí vysvetlia najlepší spôsob udržania hygieny zubu z dôvodu zabránenia akéhokoľvek budúceho poškodenia.

  Typy zubných mostíkov v City Dental Clinic

  Ponúkame zhotovenie mostíkov z materiálu:

  1. Celokeramický mostík
  Celokeramický mostík je najestetickejšou variantov zubnej náhrady. Je vhodný najmä v prípade, keď je pacient alergický na kov.

  2. Kovokeramický mostík
  Z hľadiska dlhodobosti je kovokeramický mostík najfunkčnejšou náhradou, pretože nepodlieha zmenám zafarbenia zubov s ohľadom na ich používanie.

  3. Celokovové náhrady
  Celokovové náhrady sú najjednoduchším spôsobom zhotovenia mostíku. Najčastejšie sa používajú na zadné zuby, kde nie sú tak viditeľné.