Estetické biele zubné výplne s dlhou životnosťou

Najlepšou zbraňou proti zubným kazom je prevencia prostredníctvom dodržiavania správnej hygieny. Kaz sa zo začiatku prejaví iba ako biela škvrna. Už vtedy je však dobré objednať sa ku stomatológovi.

V našej klinike City Dental Clinic zuby ošetríme najkvalitnejšími výplňami na ktoré poskytujeme až trojročnú záruku. Ak sa zub v štádiu vzniku kazu neošetrí, poškodenie postupne prenikne až do vnútra zubu. Vtedy treba zub ošetriť zubnou výplňou.

Pred a po – zubná výplň

Zubné plomby ako ošetrenie zubných kazov

Hlavným cieľom zubných výplní je nahradiť poškodené a chýbajúce zubné tkanivo. V dnešnej dobe existuje veľké množstvo výplňových materiálov. Na našej klinike používame len také materiály, ktoré sú v súlade s maximálnou kvalitou a hlavne estetikou funkciou. V súčasnosti sa najviac používajú kompozitné výplne, skloionomerné výplne a inlaye alebo onlaye výplne.

Potrebujete termín na výplň zubu?

Ak by ste si radi rezervovali termín s naším zubárom, vyplňte prosím tento formulár alebo nám zavolajte na +421 918 100 022.

  Ochrana osobných údajov
  Súhlasím so spracovaním osobných údajov v súlade s nariadením GDPR a zákonom o ochrane osobných údajov. Bližšie informácie nájdete vo Vyhlásení o spracovávaní osobných údajov.

  Ako nasádzame výplne v City Dental Clinic?

  Počas ošetrenia stomatológ kompletne vyšetrí ústnu dutinu a stanoví diagnózu. V rámci úkonu môže byť pacientovi podaná lokálna anestézia a pacient tým pádom necíti žiadnu bolesť.

  • Ak sa objaví kaz, odvŕta sa najprv časť postihnutého zuba a odstráni sa infikované tkanivo.
  • Následne sa do kavity, čiže diery, ktorá je spôsobená zubným kazom alebo vŕtaním, aplikuje kompozitná alebo skloionomérová výplň.
  • Kompozitná výplň je jedným z najpoužívanejších materiálov v stomatológii.
  • Biele plomby majú prirodzený vzhľad, neobsahujú ortuť a pri nasádzaní sa nevyžaduje veľký zásah do zubu.
  • Skloionomérne výplne sa využívajú hlavne pri hlbokých kazoch a mliečnych zuboch. Z estetického hľadiska, kvôli jeho čiernemu zafarbeniu, sa používa hlavne na zadné zuby.
  • Zubná výplň prostredníctvom polymerizačnej lampy stvrdne a nakoniec sa doartikuluje, čiže upraví podľa potrieb pacienta.