Estetické biele zubné výplne s dlhou životnosťou v Bratislave

Najlepšou zbraňou proti zubným kazom je prevencia prostredníctvom dodržiavania správnej hygieny. Kaz sa zo začiatku prejaví iba ako biela škvrna. Už vtedy je však dobré objednať sa ku stomatológovi.

V našej klinike City Dental Clinic zuby ošetríme najkvalitnejšími výplňami na ktoré poskytujeme až trojročnú záruku. Ak sa zub v štádiu vzniku kazu neošetrí, poškodenie postupne prenikne až do vnútra zubu. Vtedy treba zub ošetriť zubnou výplňou.

Pred a po – zubná výplň

Zubné plomby ako ošetrenie zubných kazov

Hlavným cieľom zubných výplní je nahradiť poškodené a chýbajúce zubné tkanivo. V dnešnej dobe existuje veľké množstvo výplňových materiálov. Na našej klinike používame len také materiály, ktoré sú v súlade s maximálnou kvalitou a hlavne estetikou funkciou. V súčasnosti sa najviac používajú kompozitné výplne, skloionomerné výplne a inlaye alebo onlaye výplne.

Potrebujete termín na výplň zubu?

Ak by ste si radi rezervovali termín s naším zubárom, vyplňte prosím tento formulár alebo nám zavolajte na +421 918 100 022.

  Ochrana osobných údajov
  Súhlasím so spracovaním osobných údajov v súlade s nariadením GDPR a zákonom o ochrane osobných údajov. Bližšie informácie nájdete vo Vyhlásení o spracovávaní osobných údajov.

  Ako nasádzame výplne v City Dental Clinic?

  Počas ošetrenia stomatológ kompletne vyšetrí ústnu dutinu a stanoví diagnózu. V rámci úkonu môže byť pacientovi podaná lokálna anestézia a pacient tým pádom necíti žiadnu bolesť.

  • Ak sa objaví kaz, odvŕta sa najprv časť postihnutého zuba a odstráni sa infikované tkanivo.
  • Následne sa do kavity, čiže diery, ktorá je spôsobená zubným kazom alebo vŕtaním, aplikuje kompozitná alebo skloionomérová výplň.
  • Kompozitná výplň je jedným z najpoužívanejších materiálov v stomatológii.
  • Biele plomby majú prirodzený vzhľad, neobsahujú ortuť a pri nasádzaní sa nevyžaduje veľký zásah do zubu.
  • Skloionomérne výplne sa využívajú hlavne pri hlbokých kazoch a mliečnych zuboch. Z estetického hľadiska, kvôli jeho čiernemu zafarbeniu, sa používa hlavne na zadné zuby.
  • Zubná výplň prostredníctvom polymerizačnej lampy stvrdne a nakoniec sa doartikuluje, čiže upraví podľa potrieb pacienta.