Vysoko kvalitné zubné náhrady

Snímateľné zubné náhrady sú typom protetického ošetrenia, pri ktorom zubný lekár vymieňa chýbajúcu stratu zubu alebo celý chrup, čím dopĺňa mäkké tkanivá a kosti.

Čiastočná alebo úplná protéza sa aplikuje hlavne vtedy, keď nie je možné aplikovať mostík alebo zubný implantát. Snímateľnú zubnú náhradu si pacient sám vyberá a nasádza, teda je lepšie prispôsobená hygienickým podmienkam potrebným v ústach.

Pacient si protézu čistí mimo úst, pričom dôkladne prečistí zvyšné zuby a protetické lôžka, ku ktorým sa jednoduchšie dostane. Veľmi dôležitý je výber materiálu tela snímateľných zubných náhrad, do ktorých sa zubné implantáty vkladajú. V City Dental Clinic ponúkame pre pacientov až trojročnú záruku na použitý materiál a odvedenú prácu.

Máte záujem o zubnú protézu?

Ak by ste si radi rezervovali termín, vyplňte prosím tento formulár alebo nám zavolajte na .

Otváracie hodiny Pondelok: 8:00 – 17:00
Utorok: 8:00 – 19:00
Streda: 8:00 – 17:00
Štvrtok: 8:00 – 19:00
Piatok: 8:00 – 17:00
Sobota: po dohode

Typy snímateľných zubných náhrad

Snímateľné zubné náhrady sa delia na celkové alebo čiastočné, resp. doskové, ktorých telo je celé z plastu, alebo skeletové zubné náhrady, pri ktorých sa na podnebie, prípadne podjazykovú časť nasádza kovový prúžok.

Čiastočné zubné náhrady sú určené na krátkodobé použitie, len ako provizórne riešenie, napr. po úraze, v priebehu čakania na vyhotovenie implantátu. Môžu sa použiť aj pri obnove chrupu, keď sa rozsiahlejšie medzery v chrupe nedajú opraviť pomocou mostíkov.

 

 

Priebeh nasadenia snímateľných zubných náhrad v City Dental Clinic

Pred nasadením snímateľných zubných náhrad je dôležité urobiť prehliadku ústnej dutiny a vylúčiť akékoľvek kontraindikácie, ktoré by mohli spôsobiť komplikácie počas liečby. Následne sa pacientovi vyhotovia odtlačky chrupu.

V našom partnerskom laboratóriu, ktorý používa iba najkvalitnejšie špecializované zubné techniky sa potom v krátkom čase vyrobia snímateľné zubné náhrady na mieru. Počas ďalšieho ošetrenia si pacient protézu vyskúša a v prípade potreby sa urobia záverečné úpravy, aby snímateľná zubná náhrada dokonale sedela.

V poslednom kroku sa zhotovená protéza odovzdá a skúsení zubári z našej kliniky pacientovi vysvetlia, ako sa o protézu starať a ako s ňou manipulovať, aby sa do budúcnosti zabránilo akémukoľvek poškodeniu zubu.

Na našej klinike pracuje iba profesionálny tím odborníkov a implantológov protetickej chirurgie s reálnymi skúsenosťami a výsledkami.

Navštívte nás a strach zo zubára sa stane minulosťou.

Tešíme sa na Vašu návštevu.

Zarezervujte si termín
grafika zubu
Volajte: +421 918 100 022