Čo je parodontitída?

Toto zápalové ochorenie postihuje závesný aparát zubu, priľahlé ďasno a kosť. Zápal najskôr postihne ďasno. Bez liečby zápal postupuje hlbšie. Kostné tkanivo sa v okolí postihnutých zubov začne rozpúšťať a výsledkom je úbytok kosti, ktorý pozorujeme na röntgenových snímkach.

Prejavy parodontitídy

  • Krvácanie ďasien
  • Vytekanie hnisu z ďasien
  • Tvorba parodontálnych chobotov
  • Zápach z úst
  • Kývanie zubov až ich strata

K vzniku parodontitídy prispieva niekoľko faktorov: zubný povlak, zubný kameň, nevhodné ošetrenie, plytká ústna predsieň, ťahy uzdičiek a slizničných rias, traumatická artikulácia, ortodontické anomálie, fajčenie, dedičnosť, niektoré celkové ochorenia.

 

 

Ako prebieha kyretáž parodontitídy

Cieľom ošetrenia parodontitídy je odstránenie všetkých príčin problémov. Je potrebné dosiahnuť dokonale vyčistený chrup a medzizubných priestorov, ako aj odstrániť zubný kameň, ktorý pôsobí pri vzniku parodontitídy a znemožňuje opätovné uchytenie ku krčku zubu a zahojenie parodontálneho chobotu. K zahojeniu chobotu prispievajú kyretáže. Pomocou špeciálnych nástrojov (kyriet) sa pod úrovňou ďasna očistí povrch koreňa od zubného kameňa, plaku a zápalového granulačného tkaniva. Odstráni sa zápal a prevedie sa hĺbkové odstránenie zubného kameňa a uhladenie koreňa. Povrch koreňa sa pripraví pre opätovné uchytenie ďasna. Celý zákrok prebieha v lokálnej anestézii, a teda bezbolestne.

Potrebujete termín na kyretáž parodontu?

Ak by ste si radi rezervovali termín s naším chirurgom, vyplňte prosím tento formulár alebo nám zavolajte na .

Otváracie hodiny Pondelok: 8:00 – 17:00
Utorok: 8:00 – 19:00
Streda: 8:00 – 17:00
Štvrtok: 8:00 – 19:00
Piatok: 8:00 – 17:00
Sobota: po dohode
Navštívte nás a strach zo zubára sa stane minulosťou.

Tešíme sa na Vašu návštevu.

Zarezervujte si termín
grafika zubu
Volajte: +421 918 100 022