Krásne zubné korunky s dlhou trvácnosťou v Bratislave

Zubná korunka sa nasádza v prípade väčšieho poškodenia zubu. Ak máte zub oslabený, odštiepený, nevhodne zafarbený a porušený rozsiahlym kazom alebo úrazom, odporúča sa celková rekonštrukcia zubu.  Korunka je v podstate plášť, ktorý pokrýva viditeľnú plochu zubu, nenahrádza celý zub, ale esteticky ho upraví.

Pri navrhovaní a výrobe korunky pristupujeme ku každému pacientovi individuálne, aby bol výsledok čo najlepší a najprirodzenejší. Dĺžka postupu závisí od stavu pacienta a môže trvať od 7 až 10 pracovných dní. V niektorých naliehavých prípadoch sme v City Dental Clinic schopní priebeh nasádzania korunky aj zrýchliť.

Potrebujete zubnú korunku?

Ak si chcete rezervovať termín, vyplňte prosím tento formulár alebo nám zavolajte na +421 918 100 022.

Ochrana osobných údajov
Súhlasím so spracovaním osobných údajov v súlade s nariadením GDPR a zákonom o ochrane osobných údajov. Bližšie informácie nájdete vo Vyhlásení o spracovávaní osobných údajov.

Potrebujete zubnú korunku?

Ak si chcete rezervovať termín, vyplňte prosím tento formulár alebo nám zavolajte na +421 918 100 022.

Priebeh nasadenia korunky v City Dental Clinic

Ošetrenia zubu pri nasádzaní korunky, spočívajú na konzultácii so stomatológom ohľadom tvaru, farby a dĺžky korunky. Počas tejto konzultácie sa pacient môže rozhodnúť pre zhotovenie tzv. wax-up, teda o vytvorenie voskových makiet, aby videl ako budú jeho zuby vo finálnej fáze vyzerať.

V priebehu tohto ošetrenia sa zub najprv obrúsi, následne sa zhotoví odtlačok, na základe ktorého sa v laboratóriu tieto korunky vyhotovia. V tejto fáze si pacient vyberá farbu zubov a špecifikuje konkrétne potreby. Na zub sa počas stomatologického ošetrenia nasadí dočasná korunka, ktorá spĺňa plnú funkciu trvalého zubu. Pacient môže naďalej bez problémov jesť, rozprávať sa piť teplé aj studené nápoje.

Naša klinika používa iba originálne a vysoko kvalitné materiály na tvorbu koruniek a spolupracuje so špecializovanými laboratóriami, ktoré používajú najkvalitnejšie zubné techniky na výrobu prvotriednych koruniek na mieru.

Typy koruniek v City Dental Clinic

Podľa výrobného materiálu, ako je porcelán, kovová keramika alebo zirkónová a E-max zubná fazeta rozlišujeme korunky na:

1. Kovokeramická korunka

Skladá sa z kovu, ktorý vypĺňa strednú časť korunky a z vonkajšieho keramického plášťa vo farbe zubov, ktorý kryje celý povrch zubu. Keďže môže byť tento vnútorný kov viditeľný, korunku odporúčame nasádzať iba na zadné zuby. Na obrúsené zuby je zatiaľ nasadená provizórna korunka, ktorá ochraňuje zuby pred bolestivými vplyvmi z okolia.

2. Celokeramická korunka (inak aj zirkónová alebo porcelánová korunka)

Celokeramická korunka spĺňa plnú funkciu náhradného zubu a navonok pôsobí úplne prirodzene. Skladá sa z porcelánovej korunky, ktorá je vyrobená z čistej keramiky, z materiálu zirkón a býva umiestnená na trvalom zube alebo na implantáte. Celokeramickú korunku nie je takmer vôbec možné rozoznať od trvalého zuba. Pôsobí úplne prirodzene a je vhodná aj pre pacientov, ktorí sú alergickí na kov.