Krásne zubné korunky s dlhou trvácnosťou v Bratislave

Zubná korunka sa nasádza v prípade väčšieho poškodenia zubu. Ak máte zub oslabený, odštiepený, nevhodne zafarbený a porušený rozsiahlym kazom alebo úrazom, odporúča sa celková rekonštrukcia zubu.  Korunka je v podstate plášť, ktorý pokrýva viditeľnú plochu zubu, nenahrádza celý zub, ale esteticky ho upraví.

Pri navrhovaní a výrobe korunky pristupujeme ku každému pacientovi individuálne, aby bol výsledok čo najlepší a najprirodzenejší. Dĺžka postupu závisí od stavu pacienta a môže trvať od 7 až 10 pracovných dní. V niektorých naliehavých prípadoch sme v City Dental Clinic schopní priebeh nasádzania korunky aj zrýchliť.

Video ako prebieha nasadenie zubnej korunky

Pred a po – nasadenie zubnej korunky

nasadenie zubnej korunky

Potrebujete zubnú korunku?

Ak si chcete rezervovať termín, vyplňte prosím tento formulár alebo nám zavolajte na +421 918 100 022.

  Ochrana osobných údajov
  Súhlasím so spracovaním osobných údajov v súlade s nariadením GDPR a zákonom o ochrane osobných údajov. Bližšie informácie nájdete vo Vyhlásení o spracovávaní osobných údajov.

  Priebeh nasadenia korunky v City Dental Clinic

  Ošetrenia zubu pri nasádzaní korunky, spočívajú na konzultácii so stomatológom ohľadom tvaru, farby a dĺžky korunky. Počas tejto konzultácie sa pacient môže rozhodnúť pre zhotovenie tzv. wax-up, teda o vytvorenie voskových makiet, aby videl ako budú jeho zuby vo finálnej fáze vyzerať.

  V priebehu tohto ošetrenia sa zub najprv obrúsi, následne sa zhotoví odtlačok, na základe ktorého sa v laboratóriu tieto korunky vyhotovia. V tejto fáze si pacient vyberá farbu zubov a špecifikuje konkrétne potreby. Na zub sa počas stomatologického ošetrenia nasadí dočasná korunka, ktorá spĺňa plnú funkciu trvalého zubu. Pacient môže naďalej bez problémov jesť, rozprávať sa piť teplé aj studené nápoje.

  Naša klinika používa iba originálne a vysoko kvalitné materiály na tvorbu koruniek a spolupracuje so špecializovanými laboratóriami, ktoré používajú najkvalitnejšie zubné techniky na výrobu prvotriednych koruniek na mieru.

  Typy koruniek v City Dental Clinic

  1. Dočasná koruna

  Dočasná korunka, ako už z názvu vyplýva, sa používa na krátkodobé účely počas ošetrovania koreňových kanálikov alebo na pokrytie čakacieho obdobia, počas ktorého sa permanentná korunka pripravuje v zubnom laboratóriu.

  2. Porcelán natavený na kovové korunky

  Tieto typy koruniek sú medzi pacientmi veľmi populárne kvôli najnižšej cene a veľkej štrukturálnej integrite. Vďaka svojej vnútornej kovovej štruktúre môže tento typ koruniek vydržať veľmi dlho. Vonkajší porcelánový plášť zaručuje, že tieto typy koruniek sú atraktívne aj z vizuálneho hľadiska.

  Jednou z hlavných nevýhod kovokeramických koruniek, na rozdiel od plne keramických alebo zirkónových koruniek, je to, že v blízkosti línie ďasien môže byť viditeľný sivý krúžok (vnútorná kovová štruktúra). Z tohto dôvodu naši zubní lekári neodporúčajú používať porcelán natavený na kovové korunky v oblasti predných zubov.

  3. Celoporcelánová koruna

  Najobľúbenejším a najbežnejším typom korunky, ktorú používame na klinike City Dental Clinic, je celoporcelánová korunka. Ako už z názvu vyplýva, tieto typy zubných koruniek sú vyrobené výhradne z porcelánu, čo im dáva určité zreteľné výhody v porovnaní s porcelánom nataveným na kovové korunky.

  V blízkosti línie ďasien nie sú žiadne šedé krúžky, čo ich robí vhodnou voľbou pre vysoko estetický výsledok v oblasti predných zubov. Ďalej sú biokompatibilné, pretože nepoužívajú kov, a preto nie sú toxické. Tieto typy koruniek poskytujú najprirodzenejší vzhľad a je možné ich pripraviť tak, aby tvarom, veľkosťou a farbou úplne zodpovedali vašim okolitým zubom.

  4. Koruna zo zirkónu

  Zirkónové korunky neustále stúpajú na popularite a ponúkajú silu kovových a estetiku porcelánových koruniek. Pretože sa v zirkónových korunkách nepoužíva žiadny kov, sú tiež biologicky kompatibilným a netoxickým riešením, ktorý je ideálne vhodný pre pacientov s alergiou na kovy.

  Vo väčšine prípadov sa pacienti kvôli súvisiacim nákladom rozhodnú pre dva lacnejšie typy – kovokeramické korunky alebo porcelánové korunky. Pacienti by si mali byť napriek tomu vedomí všetkých výhod, ktoré zirkónová korunka poskytuje, a tieto aspekty použiť pri svojom konečnom rozhodovaní o výbere korunky, ktorá bude najlepšie vyhovovať ich potrebám a želaniam.

  Pretože zirkón je veľmi silný, je oveľa menej pravdepodobné, že sa tento typ korunky zlomí alebo nalomí ako celoporcelánová. Okrem toho majú zirkónové korunky tiež dlhšiu životnosť, pretože vďaka pevnému materiálu je oveľa menšia pravdepodobnosť ich opotrebenia v dôsledku prirodzeného používania, ako sú hryzenie alebo žuvanie.