Zubné implantáty typu “All-on” poskytujú dlhodobú možnosť nahradiť a zrekonštruovať chýbajúce zuby, ak pacient stratil všetky alebo väčšinu zubov v jednej alebo obidvoch čeľustiach. Vďaka strategickému umiestneniu každého implantátu z hľadiska vzdialenosti, uhla a hĺbky, môže štruktúra „All-on” podporiť celý oblúk nových zubov s použitím len štyroch implantátov.

Vo väčšine prípadov, keď pacient podstúpi liečbu All-on-4 alebo All-on-6, je zubný chirurg schopný aplikovať všetky požadované implantáty počas  jedného sedenia. Na základe typu zubnej protézy pacient potrebuje len 4 alebo 6 zubných implantátov. Z toho vyplýva aj samotný názov „all-on“, ktorý znamená, že celá zubná protéza je pripojená k 4 alebo 6 implantátom. Čím viac implantátov sa použije, tým stabilnejšia a silnejšia je štrukturálna integrita nových zubov, nakoľko sa tlak distribuuje na viac implantátov, a tým sa rovnomerne prenáša na samotnú čeľusť.

Jednou z hlavných požiadaviek na zubné implantáty je to, že čeľusť musí mať dostatok kostnej štruktúry a sily na podporu implantátov, ktoré v nej majú byť umiestnené. Čím viac implantátov musí byť umiestnených, tým viac kosti musí byť k dispozícii na ich podporu. Preto typ liečby, ako je All-on-6, môže vyžadovať rekonštrukciu kosti alebo augmentáciu kosti. Faktory, ktoré ovplyvňujú dostupné možnosti každého daného pacienta, sú: anatomická štruktúra čeľuste, hustota kosti a všeobecné zdravotné aspekty, ako je cukrovka, osteoporóza, užívanie alkoholu a ďalšie.

Aké sú výhody All-on-4/6 implantátov oproti klasickej protéze?

Použitie All-on-4 alebo All-on-6 implantátov má oproti klasickej protéze niekoľko výhod. Medzi ne patria:

  • poskytujú stabilnú a pevnú oporu pre protetiku bez ovplyvnenia zdravých zubov,
  • zvyčajne sa neuvoľňujú a nevypadávajú,
  • majú dlhú životnosť, pokiaľ pacient dodržiava ústnu hygienu, absolvuje pravidelné kontroly a nepostihne ho žiadne závažné ochorenie, ktoré by mohlo stav implantátu alebo kosti ovplyvniť,
  • zabraňujú strate kosti v čeľusti a poskytujú podporu priľahlým zubom.

Použitie All-on-4 alebo All-on-6 implantátov má oproti klasickým implantátom niekoľko výhod:

  • na zavedenie je potrebných menej implantátov
  • procedúra vyžaduje menej návštev, nakoľko všetky implantáty sú umiestnené v rámci jedného sedenia

Aké kroky zahŕňa zavedenie All-on-4® a All-on-6 implantátov?

1. Konzultácia a príprava plánu liečby – pri prvej návšteve kliniky bude vyhotovený 3D röntgen. Na základe röntgenu a odbornej konzultácie si bude zubný lekár schopný vytvoriť predstavu o tom, ktorý typ „all-on“ procedúry je pre vás najlepší. Vďaka tomu vám bude vedieť predstaviť niekoľko možností, ako najlepšie nahradiť chýbajúce zuby.

2. Chirurgická fáza (implantácia) – v deň plánovaného termínu implantácie sa zostávajúce zuby vyberú a implantáty sa nasadia počas jedného sedenia. V All-on-4® liečebnom pláne budú umiestnené štyri implantáty, pri All-on-6 bude umiestnených 6 implantátov. Proces zavedenia implantátov je vždy rovnaký, avšak čas potrebný pri zavedení All-on-6 implantátov býva pochopiteľne dlhší ako pri All-on-4.

3. Po chirurgii (dočasné náhrady) – po úspešnom chirurgickom zákroku bude zubný lekár sledovať priebeh hojenia rán. Vo väčšine prípadov môže byť dočasná protéza namontovaná do 7 dní od umiestnenia implantátov. Pred montážou dočasného riešenia vykoná zubný lekár zodpovedný za protézu niekoľko testov, aby sa zabezpečilo, že sú implantáty správne umiestnené a že celá štruktúra má dostatočnú stabilitu.

4. Nasadenie permanentných protetík – približne 2 až 6 mesiacov po umiestnení implantátov by mala byť vaša čeľusť pripravená na prijatie mostíka alebo pevnej zubnej protézy. Tento čas sa líši, pretože veľmi závisí od viacerých faktorov. Pri pravidelných kontrolných vyšetreniach bude zubár schopný povedať presne, kedy nastal čas, aby ste dostali konečnú zubnú protézu.

5. Údržba a následná starostlivosť – potom, čo ste úspešne podstúpili všetky kroky v liečbe, je vašou povinnosťou zabezpečiť dlhodobú životnosť pre vaše nové zubné implantáty a pevnú protézu. S pravidelnými návštevami zubného lekára a dentálnej hygieny zabezpečíte, že vaše zuby budú v dobrom stave, pričom budete dostávať informácie o tom, ako sa najlepšie starať o nový úsmev.

All-on-4 implantáty – pred a po zákroku

Najčastejšie otázky našich pacientov

V našej klinike používame vysoko kvalitné švajčiarske implantáty za prijateľnú cenu. O konečnej cene vás budeme vedieť informovať až na základe úvodného vyšetrenia, nakoľko výsledná cena závisí od viacerých faktorov. Zo skúsenosti vám vieme povedať, že pri väčšine pacientov je konečná cena okolo 10 000 eur za jedno zuboradie.

Štandardný alebo single implantát je jeden implantát zavedený do kosti, zatiaľ čo All-on-4 predstavuje štyri a All-on-6 zase šesť implantátov, ktoré sú zavedené do kosti.

Tento typ implantátov má pomerne dlhú životnosť, pokiaľ budete dodržiavať ústnu hygienu, absolvujete pravidelné kontroly a nepostihne vás žiadne závažné ochorenie, ktoré by mohlo stav implantátu alebo kosti ovplyvniť. Prax ukázala, že ich životnosť môže byť až do 30 rokov.

V prípade, že ste stratili väčší počet zubov, či už v hornom alebo dolnom zuboradí, je pravdepodobné, že ste vhodný kandidát na tento typ liečby. Rozhodujúce slovo má vždy implantológ, ktorý na základe vyšetrení určí, aký typ implantátov je pre vás vhodný a stanoví celý postup liečby.

Počas ošetrenia sa podáva lokálne anestetikum, ktoré zabezpečuje necitlivosť. Tento zákrok teda nie je bolestivý. Po zákroku však môžete cítiť chvíľkovú nevoľnosť. Celková dĺžka hojenia trvá tri až šesť mesiacov a záleží na mnohých faktoroch, ktoré hojenie ovplyvňujú. Samotný proces hojenia už bolestivý nebýva.

Náš odborný tím lekárov vždy urobí maximum, aby nové zuby (protetika) vyzerali čo najprirodzenejšie. Občas môžu nastať prípady, keď sa nedá dosiahnuť stopercentná prirodzenosť, pretože to podmienky nedovoľujú.

Otváracie hodiny

Pondelok
08:00 - 20:00
Utorok
08:00 - 20:00
Streda
08:00 - 20:00
Štvrtok
08:00 - 20:00
Piatok
08:00 - 17:00

Sobota
08:00 - 17:00
Nedeľa
Zatvorené
Sviatky
Podľa dohody
Máte nejaké otázky?
Potrebujete poradiť?