Na zdraví našich detí nám záleží najviac. Aby mali aj deti zdravé zúbky, mali by sa so zubárom zoznámiť čo najskôr. Prvá návšteva je ideálna už pri prerezávaní prvého zuba, teda do šiesteho mesiaca veku dieťaťa. Mala by byť iba formou preventívnej prehliadky.

Pri vstupnom vyšetrení sa v rámci preventívnej prehliadky zvykne robiť aj RTG vyšetrenie, ale to až po dovŕšení 5. roku života. Počas prehliadky sa kontroluje správne prerezávanie zubov, pri trvalých zuboch sa môže vykonať aj pečatenie zubov a zuby sa vyčistia špeciálnou pastou.

Ak chcete, aby vaše deti mali pekné a zdravé zúbky, určite nepodceňujte pravidelné preventívne prehliadky. Predídete tak zbytočnému trhaniu zubov, kazom a ďalším možným problémom a nepríjemnostiam. Zároveň si vaše dieťa vybuduje k zubárovi pozitívny vzťah a nebude mať z návštevy kliniky strach.

Vašim deťom poskytneme všetko, čo potrebujú

K našim detským pacientom pristupujeme veľmi zodpovedne, profesionálne a priateľsky. Vieme, že zdravie ich chrupu je veľmi dôležité, preto v našej klinike zabezpečujeme všetko, čo pre silný a zdravý chrup potrebujú.

  • Preventívne prehliadky – pravidelné preventívne prehliadky sú u detí nesmierne dôležité. Nezabúdajte, že u detí sú odporúčané raz za 6 mesiacov až do dovŕšenia 18 roku života.
  • 2D alebo 3D RTG vyšetrenie – vykonávame hneď pri vstupnom vyšetrení, prípadne tiež vždy, keď je potrebné presné diagnostikovanie.
  • Pečatenie zubov predstavuje bezbolestnú prevenciu pred tvorbou zubného kazu na dočasných aj stálych stoličkách.
  • Endodoncia – endodontické ošetrenie vykonávame  pri zápale zubnej drene alebo zápale zubného lôžka. Cieľom tohto zákroku je vyčistiť kanálik od zapálených tkanív a baktérií.
  • Inštruktáž správneho čistenia zubov – deti učíme ako a s čím si majú správne čistiť svoje zúbky, aby ich udržali silné a zdravé.
  • Fluoridácia zubov – cieľom fluoridácie je ochrániť zúbky vašich detí. Fluorid vytvorí  na zuboch ochrannú vrstvu, vďaka ktorej sú zuby odolnejšie voči studeným podnetom a chráni ich pred poškodením.
  • Plombovanie zubov.
  • Extrakcie mliečnych zubov.
Vstupná prehliadka zdarma

Registráciu a vstupnú prehliadku u nás máte zdarma. Stačí si zarezervovať svoj termín.

alebo nám zavolajte

Najčastejšie otázky našich pacientov

Prvá návšteva u detského zubára by mala byť iba formou preventívnej prehliadky približne do šiesteho mesiaca života dieťaťa.

Áno, röntgen zubov je bezpečný a využívaný aj u detských pacientov, ale až po dovŕšení piateho roku. Deťom do 5 rokov sa röntgen zubov nevykonáva.

Stačí nám zavolať na telefónne číslo 0918 100 022, napísať e-mail alebo vyplniť formulár nižšie.

Napíšte nám

Nechajte nám telefónne číslo alebo email,
kontaktujeme vás
Polia označené * sú povinné
Vyhlásenie o spracovaní osobných údajov
Podmienky a záruky poskytovania zdravotnej starostlivosti
Ďakujeme za odoslanie formulára. Náš tím Vás bude kontaktovať do 24 hodín počas pracovných dní.
alebo nám zavolajte

Otváracie hodiny

Pondelok
08:00 - 20:00
Utorok
08:00 - 20:00
Streda
08:00 - 20:00
Štvrtok
08:00 - 20:00
Piatok
08:00 - 17:00

Sobota
08:00 - 17:00
Nedeľa
Zatvorené
Sviatky
Podľa dohody
Máte nejaké otázky?
Potrebujete poradiť?