Na zdraví našich detí nám záleží najviac. Aby mali aj deti zdravé zúbky, mali by sa so zubárom zoznámiť čo najskôr. Prvá návšteva je ideálna už pri prerezávaní prvého zuba, teda do šiesteho mesiaca veku dieťaťa. Mala by byť iba formou preventívnej prehliadky.

Pri vstupnom vyšetrení sa v rámci preventívnej prehliadky zvykne robiť aj RTG vyšetrenie, ale to až po dovŕšení 5. roku života. Počas prehliadky sa kontroluje správne prerezávanie zubov, pri trvalých zuboch sa môže vykonať aj pečatenie zubov a zuby sa vyčistia špeciálnou pastou.

Ak chcete, aby vaše deti mali pekné a zdravé zúbky, určite nepodceňujte pravidelné preventívne prehliadky. Predídete tak zbytočnému trhaniu zubov, kazom a ďalším možným problémom a nepríjemnostiam. Zároveň si vaše dieťa vybuduje k zubárovi pozitívny vzťah a nebude mať z návštevy kliniky strach.

Detský zubár v City Dental Clinic Bratislava

Hľadáte skúseného detského zubára v Bratislave? Zavolajte nám alebo vyplňte formulár nižšie pre rezerváciu termínu.

Union logo
Otváracie hodiny Pondelok: 8:00 – 20:00
Utorok: 8:00 – 20:00
Streda: 8:00 – 20:00
Štvrtok: 8:00 – 20:00
Piatok: 8:00 – 20:00
Sobota: 8:00 - 17:00

Vašim deťom poskytneme všetko, čo potrebujú

K našim detským pacientom pristupujeme veľmi zodpovedne, profesionálne a priateľsky. Vieme, že zdravie ich chrupu je veľmi dôležité, preto v našej klinike zabezpečujeme všetko, čo pre silný a zdravý chrup potrebujú.

  • Preventívne prehliadky – pravidelné preventívne prehliadky sú u detí nesmierne dôležité. Nezabúdajte, že u detí sú odporúčané raz za 6 mesiacov až do dovŕšenia 18 roku života.
  • 2D alebo 3D RTG vyšetrenie – vykonávame hneď pri vstupnom vyšetrení, prípadne tiež vždy, keď je potrebné presné diagnostikovanie.
  • Pečatenie zubov predstavuje bezbolestnú prevenciu pred tvorbou zubného kazu na dočasných aj stálych stoličkách. 
  • Endodoncia – endodontické ošetrenie vykonávame  pri zápale zubnej drene alebo zápale zubného lôžka. Cieľom tohto zákroku je vyčistiť kanálik od zapálených tkanív a baktérií.
  • Inštruktáž správneho čistenia zubov – deti učíme ako a s čím si majú správne čistiť svoje zúbky, aby ich udržali silné a zdravé.
  • Fluoridácia zubov – cieľom fluoridácie je ochrániť zúbky vašich detí. Fluorid vytvorí  na zuboch ochrannú vrstvu, vďaka ktorej sú zuby odolnejšie voči studeným podnetom a chráni ich pred poškodením.
  • Plombovanie zubov.
  • Extrakcie mliečnych zubov.

Najčastejšie otázky našich pacientov

Prvá návšteva u detského zubára by mala byť iba formou preventívnej prehliadky približne do šiesteho mesiaca života dieťaťa. 

Áno, röntgen zubov je bezpečný a využívaný aj u detských pacientov, ale až po dovŕšení piateho roku. Deťom do 5 rokov sa röntgen zubov nevykonáva.

Stačí nám zavolať na telefónne číslo 0918 100 022, napísať e-mail alebo vyplniť formulár vyššie.

Navštívte nás a strach zo zubára sa stane minulosťou.

Tešíme sa na Vašu návštevu.

Zarezervujte si termín
grafika zubu
Volajte: +421 918 100 022