Aj vy sa držíte zásady: kým ma nezačnú bolieť zuby, nepotrebujem ísť k zubárovi? Bolestiam zubov sa dá predísť jednoducho, a to preventívnymi prehliadkami. Počas preventívnej prehliadky sa stomatológ sústredí na vyšetrenie chrupu, slizníc, mäkkých tkanív čeľuste a ústnej dutiny. Zároveň kontroluje zubnú hygienu, správne hygienické návyky a zubné náhrady. Preventívne prehliadky sú základnou prevenciou pred poškodením zubov a ústnej dutiny.

V City Dental Clinic kladieme dôraz na prevenciu. Súčasťou prevencie je odstránenie povlaku a zubného kameňa, ktoré sa prirodzene vytvárajú v ústnej dutine. Našim pacientom sa snažíme pomôcť čo najdlhšie udržať vlastné zuby silné a zdravé, a preto dôkladne dozeráme na ich hygienické návyky.

Vstupná prehliadka zdarma

Registráciu a vstupnú prehliadku u nás máte zdarma. Stačí si zarezervovať svoj termín.

alebo nám zavolajte

Preventívna prehliadka u dospelých

Aj keď preventívna prehliadka u stomatológa nie je povinná, pacient by mal navštíviť zubnú ambulanciu aspoň raz za rok.

Preventívna prehliadka v tehotenstve

Aj v tehotenstve je potrebné navštíviť zubného lekára. Počas gravidity sú ženy náchylnejšie na zmeny v ústnej dutine. Hormonálne zmeny spôsobujú časté a výraznejšie krvácanie a opuch ďasien, čo ovplyvňuje pH slín. Na prvú preventívnu prehliadku majú tehotné ženy nárok na začiatku prvého trimestra. Druhú prehliadku môžu absolvovať na začiatku posledného trimestra.

Ak máte problém so zubami, je dobré ho vyriešiť ešte pred otehotnením. Počas tehotenstva sa totiž niektoré zákroky nesmú vykonávať. Už zubný kaz môže ohroziť tehotenstvo a zápal v ústnej dutine môže spustiť predčasný pôrod alebo potrat.

Preventívna prehliadka u detí

Čistenie detského chrupu by malo začať okolo 6 mesiaca života jedinca, v čase prerezávania prvých mliečnych zúbkov. Prvé zuby netreba zanedbávať, pretože neošetrený kaz mliečneho zúbka môže mať za následok problémy s trvalými zubami. Prvú preventívnu prehliadku by malo dieťa absolvovať po dovŕšení 1. roka života. Následne by mala byť prehliadka vykonávaná každého pol roka, až pokým dieťa nedosiahne vek 18 rokov.


* Preventívna prehliadka zahŕňa vyšetrenie ústnej dutiny, pri ktorej zubný lekár vyšetrí vaše zuby a okolité tkanivá. Konzultácia je proces, počas ktorého sa lekár sústredí na problém v ústnej dutine pacienta, s ktorým klient na našu kliniku prišiel a ponúkne mu možnosť riešenia.

Napíšte nám

Nechajte nám telefónne číslo alebo email,
kontaktujeme vás
Polia označené * sú povinné
Vyhlásenie o spracovaní osobných údajov
Podmienky a záruky poskytovania zdravotnej starostlivosti
Ďakujeme za odoslanie formulára. Náš tím Vás bude kontaktovať do 24 hodín počas pracovných dní.
alebo nám zavolajte

Otváracie hodiny

Pondelok
08:00 - 20:00
Utorok
08:00 - 20:00
Streda
08:00 - 20:00
Štvrtok
08:00 - 20:00
Piatok
08:00 - 17:00

Sobota
08:00 - 17:00
Nedeľa
Zatvorené
Sviatky
Podľa dohody
Máte nejaké otázky?
Potrebujete poradiť?