Hlavným dôvodom augmentácie je úbytok kostnej hmoty. Najčastejšie sa tento zákrok vykonáva, keď pacient prišiel o stoličky a tie chce nahradiť zubným implantátom. V tomto mieste je po extrakcii zuba málo kosti a vďaka augmentácii kosti sme schopní kosť doplniť a docieliť, aby implantát v danom mieste pevne držal. Ďalšími dôvodmi, keď je tento zákrok potrebný je strata kosti v dôsledku neliečeného ochorenia ďasien alebo po tom, čo pacient utrpel úraz.

Ako prebieha augmentácia kosti

1. Konzultácia – pred začatím tejto liečby je potrebná konzultácia so zubárom, ktorý určí správny postup a vysvetlí vám, ktorý spôsob najlepšie vyhovuje vášmu zdravotnému stavu a potrebám.

2. Samotný zákrok – zákrok sa vykonáva s použitím lokálnej anestézie a je bezbolestný. Podstatou zákroku je vytvorenie priestoru v mäkkom tkanive a následné aplikovanie syntetického materiálu, ktorý sa prekryje špeciálnou membránou a následné spojí s mäkkým tkanivom šitím. Či augmentácia prebehla úspešne sa presvedčíme vyhotovením RTG snímku.

3. Hojenie – po zákroku treba dodržať všetky odporúčania doktora, aby sme minimalizovali čas hojenia a možné komplikácie, ktorými je napr. infekcia. Doba hojenia je cca 6 – 12 týždňov. Niekedy to však môže byť aj dlhšie, do 6 mesiacov. Rýchlosť hojenia sa odvíja od veľkosti zákroku a je individuálna u každého pacienta. Po zahojení je možné osadiť implantát.

Pozrite si video, ako prebieha augmentácia kosti

Ako sa pripraviť na augmentáciu zubnej kosti?

Na augmentáciu kosti nie je z vašej strany potrebná špeciálna príprava. Z našich skúseností vám však odporúčame:

  • 2 hodiny pred zákrokom vyhýbať sa jedlu,
  • poraďte sa so svojím lekárom o liekoch ktoré užívate, a ktoré môžu zvýšiť riziko komplikácií – najmä lieky na riedenie krvi,
  • zabezpečte si odvoz domov, aby ste nemuseli šoférovať.

Tipy na rýchle zotavenie

Po augmentácii je potrebné vyčleniť dobu niekoľkých týždňov na úplné zahojenie, aby sa mohlo pristúpiť k osadeniu implantátu.

Čo robiť po zákroku:

  • po návrate domov by ste mali odpočívať,
  • užívať lieky proti bolesti,
  • prikladať studené obklady,
  • na druhý deň vyplachovať ústa repíkom,
  • odporúčame jesť najmä kašovitú stravu,
  • vyhýbajte sa potrave, ktorá dráždi mäkké tkanivá, ako napríklad citrusové plody alebo pikantné jedlá,
  • vynechať pracovné povinnosti aj nasledujúci deň po zákroku,
  • mali by ste znížiť fyzickú aktivitu.

Najčastejšie otázky našich pacientov

Konečná cena záleží na viacerých faktoroch, preto vám bude presne stanovená až po vyšetrení. Prehľad našich cien môžete nájsť v našom cenníku.

Vďaka lokálnej anestézii sú zákroky bezbolestné, avšak je pochopiteľné, že po vyprchaní účinku pacient môže bolesť cítiť.

V ojedinelých prípadoch sa môže stať, že vám opuch neustupuje, dokonca sa môže aj zväčšovať. Taktiež sa môže stať, že spozorujete prítomný výtok alebo zápach. Vo všetkých týchto prípadoch by ste nás mali kontaktovať.

Contact us

Leave us a phone number or email,
we will contact you
Fields marked with * are required
Privacy policy
Terms and conditions
Thank you for submitting the form. Our team will contact you within 24 hours during working days.
or call us

Where can you find us?

Opening hours

Pondelok
08:00 - 20:00
Utorok
08:00 - 20:00
Streda
08:00 - 20:00
Štvrtok
08:00 - 20:00
Piatok
08:00 - 17:00

Sobota
08:00 - 17:00
Nedeľa
Zatvorené
Sviatky
Podľa dohody
Do you have any questions?
Need help?