Kombinácia domáceho a ambulantného bielenia zubov poskytuje kvalitné kombinované bielenie, ktorého výsledkom je žiarivo biely úsmev, nezávisle od pôvodnej farby zubov – s dlhodobým efektom. Vo svojej cenovej triede ide o jednu z najbezpečnejších metód bielenia zubov.
Gél s najnižšou koncentráciou peroxidu vodíka na trhu (6 % schválený legislatívou EU), skladované pri teplote 10 C, bez konzervantov, stabilizátorov či glycerolu. (Práve tieto látky zvyšujú citlivosť zuboc, čo môže spôsobovať nepríjemné pocity pri jedení alebo pití. Zatiaľ nebol zaznamenaný žiadny prípad poškodenia zubov.
Ako bielenie prebieha?
- Trvanie celého procesu sa pohybuje medzi 14 – 20 dní
- Mesiac pred bielením sa odporúča vrámci Vášho záujmu používať zubné pasty určené na citlivé zuby, (Sensodyne RAPID, Pronamel)
- Na prvom stretnutí Vám budú vyhotovené odtlačky zubov, na základe ktorých Vám vyhotovíme tesné priehľadné nosiče – pomocou nich si na zuby budete nanášať bieliaci gél. Tento nosič Vám po bielení ostáva ( u ošetrujúceho lekára) a v prípade záujmu, je možné ho využiť opätovne.
- Pacient následne spolu s nosičmi obdrží špeciálny aktivovaný gél, ktorý si do nosičov aplikuje počas 14-tich nocí v domácom prostredí.
- Na každý zub je vhodné naniesť množstvo o veľkosti špičky
(Nosič s gélom je potrebné nosiť niekoľko hodín denne, optimálne 1,5 až dve hodiny pred alebo aj počas spánku. Najlepší čas na bielenie je tesne pred spaním, kedy je možnosť zafarbenia na minime. Zubom tak poskytnete dostatočný čas na remineralizáciu a rehydratáciu
- V dohodnutom termíne – TEDA NA 15. deň, po absolvovaných domácich aplikáciách, je nevyhnutné podstúpiť FINÁLNE AMBULANTNÉ BIELENIE
Our online products
Order our products online and get a discount
NÁVOD NA POUŽITIE NA DOMA
V prípade domáceho bielenia je nutné dodržiavať návod na použitie, inak hrozí citlivosť zubov či poškodenie mäkkých tkanív. Doba domáceho bielenia trvá 15 dní. Pri poslednom dni je potrebné podstúpiť FINÁLNE AMBULANTNÉ BIELENIE
- Nosič s gélom musí byť nasadený natesno
- Zbytok gélu je potrebné zotrieť vodou a kefkou/vreckovkou
- Gél sa nesmie prehltnúť
- Počas bielenia (ani tesne pred a po) sa nesmie piť, jesť ani fajčiť
- Po skončení aplikácie je vždy potrebné ústa dôkladne prepláchnuť a umyť kefkou
- Nosič je potrebné rovnako vyčistiť a odložiť do nádobky s vodou alebo do krabičky
- Počas celej doby bielenia, tj celých 15 dní je potrebné si umývať zuby aj po tmavých jedlách či nápojoch (káva, červené víno a pod) – NIE JE ALE POTREBNÉ DODRŽIAVAŤ BIELU DIÉTU, ANI OBMEDZIŤ PITIE KÁVY ČI FAREBNÝCH NÁPOJOV, AKO PRI AMBULANTNOM ČI INÝCH TYPOCH BIELENÍ.
- Fajčenie však, ako aj u iných bielení, môže mať vplyv na dĺžku bielenia, čiže doba dosiahnutia žiarivého výsledku by sa mohla predĺžiť – cena sa nemení.
DÔLEŽITÉ INFO: PROTETICKÉ PRÁCE (TJ. IMPLANTÁT, KORUNKY, FAZETY A POD) SA TOUTO METÓDOU VYBIELIŤ NEDAJÚ!
(Každé ošetrenie vyžaduje vstupnú konzultáciu – v prípade zakúpenia bielenie je zdarma a bude odpočítaná z ceny bielenie)
Pre maximálny bieliaci efekt odporúčame pred prvým bielením absolvovať dentálnu hygienu
Kontraindikácie: Tehotenstvo, dojčenie, zlá ústna hygiena, veľké množstvo plomb na predných zuboch prípadne veľké množstvo mŕtvych zubov
U starších pacientov môže bielenie trvať dlhšie, a to práve kvôli silnejšej vrstve sekundárneho dentínu a silnejšiemu zafarbeniu
Contact us
we will contact you
Najčastejšie otázky našich pacientov
Ktorá metóda bielenia zubov je najúčinnejšia?
Najúčinnejšou metódou bielenia je ambulantná aplikácia bieliacej látky s vysokým obsahom peroxidu vodíka. Popri vysokej účinnosti je výhodou aj spoľahlivá ochrana ďasien a dohľad odborníka, pod ktorým sa predíde možnému poškodeniu skloviny.
Je bielenie zubov vhodné počas tehotenstva?
Procedúra bielenia zubov sa počas tehotenstva absolvovať nemôže, a to hneď z viacerých dôvodov. Počas tehotenstva je v organizme produkovaných viac hormónov, ďasná majú tendenciu puchnúť a zuby môžu byť oslabené pre ich slabšiu výživu zapríčinenú tehotenstvom. Zároveň by v prípade neúmyselného prehltnutia bieliacej látky mohlo dôjsť k rôznym nepríjemnostiam, dokonca až k ohrozeniu ešte nenarodeného dieťaťa.
Má bielenie zubov aj vedľajšie zdravotné účinky?
Pacient môže pociťovať v prvých 24 hodinách citlivosť zubov. Pri tomto vedľajšom účinku ide o bežný jav. Na uľavenie pacientovi postačuje užiť tabletku proti bolesti.
Je možné vybieliť aj zubnú náhradu, ako napríklad korunku či mostík?
Zubné náhrady nie je možné vybieliť, nakoľko sú vyrobené zo syntetických materiálov, ktorých farbu nie je možné zmeniť prostredníctvom bieliacich procedúr.
Je pre mňa bielenie zubov vhodné, aj keď mám výplne?
V prípadoch, keď sa výplne nenachádzajú na viditeľnom mieste môže bielenie prebehnúť bez akýchkoľvek iných potrebných úkonov. Ak sú výplne naopak na veľmi viditeľnom mieste, je možné vykonať bielenie a následne vymeniť výplne za nové v rovnakom farebnom odtieni ako bude výsledná farba zubov po bielení.
Aké produkty používať po bielení na udržanie čo najdlhšieho a najžiarivejšieho úsmevu?
Na našej zubnej klinike v Bratislave odporúčame účinnú bieliacu pastu, ktorú ponúkame ako overený produkt. V prípade citlivosti zubov odporúčame špeciálne produkty na upokojenie citlivosti. Všetky informácie a odporúčania vám poskytneme počas vašej návštevy v klinike.
Ako si môžem rezervovať termín na bielenie zubov?
Termín na bielenie zubov v City Dental Clinic si môžete rezervovať telefonicky na čísle +421 918 100 022, mailom alebo vypísaním formulára nižšie.