Dentálna hygiena – City Clinic Bratislava

Dentálna hygiena

Zdravý úsmev začína s prevenciou!

Pravidelná dentálna hygiena nie je len otázkou pekných zubov, ale najmä prispieva k prevencii stomatologických problémov. Doprajte si krásny úsmev, ponúkame Vám cenovo dostupnú dentálnu hygienu. 

Základom zdravých a krásnych zubov je dodržiavanie pravidelnej ústnej hygieny. Jej cieľom je predchádzať vzniku zubného kazu, a tým udržať zuby zdravé. Dodržiavanie pravidelnej ústnej hygieny doma a absolvovanie profesionálnej dentálnej hygieny aspoň raz ročne výrazne pomáha predchádzať vzniku zápalových ochorení ústnej dutiny – paradontitídy a gingivitídy.

Paradontitída je zápalové ochorenie závesného aparátu zuba, ktoré sa nesmie zanedbať a je nutné ho diagostikovať čo najskôr. Prejavuje sa krvácaním ďasien, zápachom z úst a v pokročilom štádiu kyvavostou zubov. Na našej klinike Vám lekár pri vstupnej prehliadke vyšetrí nielen zuby ale aj ústnu dutinu ako celok vrátane ďasien  a tým pádom vie ochorenie včas odhaliť a stanoviť diagnózu a terapiu.

Gingivitída je zápal ďasien, spôsobujú ho baktérie zubného plaku, ktorý sa tvorí na zuboch a ďasnách. Taktiež sa nesmie zanedbať. Pri tomto stave sú ďasná červené, podráždené, opuchnuté a môže sa objaviť aj krvácanie ďasien.

Pri dentálnej hygiene sa vykonáva odstránenie zubného povlaku, odstránenie zubného kameňa a taktiež sa leští povrch skloviny. Na našej klinike máte možnosť využiť metódu – pieskovanie zubov – kedy sa mechanickým spôsobom odstránia povrchové pigmentácie a usadeniny zapríčinené fajčením, pitím kávy, čajov a podobne. Súčasťou dentálnej hygieny je aj inštruktáž ako sa správne starať o Váš chrup.

Spolu so správnou starostlivosťou o zuby doma odporúčame realizovať dentálnu hygienu každých 6 mesiacov a Vaše zuby budú krásne a zdravé.

 Dentálna hyg. – 1.sedenie (odstránenie zub. kameňa, pieskovanie, leštenie, inštruktáž)  49 EUR
 Dentálna hygiena parodont. pacienta (+ ošetrenie slizníc)  65 EUR
 Dentálna hyg. – do 12r  (odstránenie zub. kameňa, pieskovanie, leštenie, inštruktáž)  35 EUR
 Inštruktáž a nácvik ústnej hygieny u detí  6 EUR
 Ústna hygiena 2. 3. sedenie  35 EUR

Kompletný cenník nájdete TU!